Zamknij
REKLAMA

Podniosła uroczystość w Zwoleniu. Szkole nadano imię...

08:21, 13.03.2018 | B.N/UM Gostynin
REKLAMA
Skomentuj

Od wczoraj Szkoła Podstawowa w Zwoleniu ma nowego patrona, a właściwie patronów. Placówka będzie teraz nosić imię Powstańców Styczniowych. 

Uroczystości rozpoczął ks. Bp Wiesław Śpiewak, który przywitał i zaprosił wszystkich zebranych do wspólnej modlitwy w Kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Gostyninie. Po błogosławieństwie, obchody przeniosły się pod pomnik Powstańców Styczniowych w Gaśnem. Ceremonię oddania czci i honoru poległym prowadził Wójt Gminy Gostynina Edmund Zieliński. Następnie po odczytanym apelu, wraz z delegacjami złożyliśmy wieńce i znicze na mogile. 

Z kolei oficjalne obchody w budynku Szkoły Podstawowej rozpoczęły się od formalnego wręczenia sztandaru i poświecenia tablicy pamiątkowej, której dokonał ks. Dziekan Ryszard Kruszewski. Przybyłych gości przywitali: przedstawicielka kadry pedagogicznej Krystyna Olobry i dyrektor placówki Tadeusz Fijałkowski, który przedstawił wykład związany ze szkolnictwem w Zwoleniu na przestrzeni lat. Całość spotkania zakończyły wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości oraz część artystyczna, podczas której dzieci pochwaliły się swoimi umiejętnościami aktorskimi w przedstawieniu pt. „Będzie Polska w imię Pana”.

(B.N/UM Gostynin)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone | 2018