Zamknij
REKLAMA

Sześć dni – trzy pożary. Czy to działanie podpalacza? [ZDJĘCIA]

08:17, 15.05.2018 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

1,5 hektara lasu i poszycia objął pożar, do którego doszło w poniedziałek 14 maja w miejscowości Lipianki. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z Płocka, Lipianek, Nowego Duninowa, Łącka oraz Gąbina.

Pożar w Lipiankach w gminie Nowy Duninów wybuchł już po raz trzeci w ciągu sześciu dni. Nie można więc wykluczyć, że jest to efekt działania podpalacza. 

– Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie człowieka, który podpala lasy, naraża na ogromne niebezpieczeństwo  leśną zwierzynę, pobliskich mieszkańców, ale także strażaków, którzy biorą udział w gaszeniu pożarów – komentują strażacy-ochotnicy z Nowego Duninowa.

Tym razem do gaszenia pożaru w Lipiankach zadysponowane zostały dwa zastępy JRG 2 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, dwa zastępy OSP Nowy Duninów, OSP Lipianki, OSP Łąck i OSP Gąbin. Na miejscu zdarzenia pojawiła się również policja, która wszczęła dochodzenie w sprawie pożarów w Lipiankach.
Gdy ogień został opanowany, całe pogorzelisko odcięte zostało od reszty lasu przy wykorzystaniu ciągnika z pługiem, później zaś przelane i częściowo przekopane.

– Nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków związanych z pożarami w Lipiankach – komentuje Edward Mysera, rzecznik prasowy PSP Płock. – Przyczyn zapalenia się lasu może być wiele i póki jednoznacznie nie udowodnimy komuś winy, nie można niczego w tej sprawie przesądzać.

(T.P)
REKLAMA

Komentarze (3)

Legion Legion

2 0

To marka sprawka bo dowiedział sie co wyrabia jego partnerka 12:37, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ten tegoTen tego

1 0

Nuda,nic się nie dzieje.Nie ma to jak te jajcarze,ze Sierkówka.Wieszały se niejakigo,Borysława Dupkę,a następnie,jego podobiznę,na tych słupach miejskich skrobały.

23:16, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EkoEko

1 0

Szkoda, że zawsze pomijani są leśnicy. To oni wykryli te pożary, byli pierwsi przy ogniu i opanowali znaczną część pożaru (1 lekki samochód gaśniczy) oraz zadysponowali swój sprzęt do zabezpieczenia pożarzyska. 09:07, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone