Zamknij
REKLAMA

Po raz kolejny płonął las niedaleko Gostynina [ZDJĘCIA]

11:54, 16.05.2018 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

To już czwarty w ciągu tygodnia pożar lasu w Lipiankach. Tym razem wiadomo jednak na pewno, że nie ma mowy o działaniu podpalacza.

Las w Lipiankach po raz kolejny zapalił się we wtorek 15 maja kilka minut po godzinie 15.00. Do gaszenia zadysponowana została Państwowa Straż Pożarna z Płocka, a także strażacy-ochotnicy z Lipianek, Nowego Duninowa, Łącka i Dobrzykowa. 

– Jak się okazało na miejscu, ze względu na słoneczną pogodę oraz dużą warstwę ściółki, pod którą żarzył się ogień, pogorzelisko pożaru z poprzedniego zaczęło na nowo się rozpalać – relacjonują strażacy z OSP Nowy Duninów. – Na szczęście dzięki obwodowemu odcięciu ogień nie rozprzestrzenił się na nowe obszary lasu.

Strażacy ugasili palące się poszycie leśne i przylegające tereny. A kiedy zakończyli akcję, sprawdzili stan punktu czerpania wody, który usytuowany jest w pobliżu miejsca pożaru.

(T.P)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone