Zamknij
REKLAMA

Używasz smartfona w czasie jazdy? Możesz przypłacić to życiem

09:43, 19.07.2018 | J.C, KPP Gostynin
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP Gostynin

W ramach niedzielnych działań „Smartstop” gostynińscy policjanci prowadzili działania profilaktyczne w trakcie kontroli drogowych, ale też spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w Zuzinowie.W ramach niedzielnych działań „Smartstop” gostynińscy policjanci prowadzili działania profilaktyczne w trakcie kontroli drogowych, ale też spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w Zuzinowie.

W ramach niedzielnych działań „Smartstop” gostynińscy policjanci prowadzili działania profilaktyczne w trakcie kontroli drogowych, ale też spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w Zuzinowie.

[ZT]3723[/ZT]

Policjanci z gostynińskiej komendy przypominali kierowcom, że sekundy poświęcone na „zerknięcie” na telefon mogą kosztować życie. Spowolnienie reakcji na wydarzenia na drodze, niezauważanie przechodniów czy hamowanie z opóźnieniem to tylko jedne z niewielu skutków korzystania z telefonu przez kierowców.

Ponadto funkcjonariusze odwiedzili harcerzy na obozie w Zuzinowie. Policjanci tłumaczyli, że korzystanie z telefonu podczas przejścia przez jezdnię, wysyłanie sms-ów czy też przeglądanie stron internetowych, odwraca naszą uwagę od tego, co się dzieje na drodze. Przekonywali, że jeżeli zamierzamy skorzystać z przejścia, powinniśmy schować telefon komórkowy do kieszeni. Mundurowi podkreślali, że gdy znajdziemy się na pasach, nasza uwaga powinna być skupiona na tym, co się dzieje na ulicy.

(J.C, KPP Gostynin)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (3)

marek marek

1 0

Nastepne spotkanie bedzie w Pszedszkolu 12:53, 19.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlojzyAlojzy

0 0

Zaliczyłem,trzy żony i pięć kochanek,ale nadal jestem chłopakiem,do wzięcia.Pozdrawiam Ciebie Halino. 21:36, 22.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

uloulo

0 0

To już Cie nikt nie zechce 08:34, 23.08.2018


REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone