Zamknij
REKLAMA

Historia da się polubić. Uczniowie gostynińskich szkół na wyjątkowym spotkaniu autorskim

13:31, 24.09.2018 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

Młodzież z klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Siemowita IV w Gostyninie usłyszała wiele ciekawych informacji związanych z Powstaniem Warszawskim i jego bohaterami w oparciu o powieść autorki "Galop'44".

Monika Kowaleczko-Szumowska przygotowała prezentację multimedialną, z której można się było dowiedzieć, że Wojtek i Mikołaj – bohaterowie „Galopu’44” to synowie autorki. Wojtek ma 17 lat, a Mikołaj 13. Mikołaj jest szalony i entuzjastycznie nastawiony do świata, a Wojtek to zupełne przeciwieństwo brata – małomówny i zamknięty w sobie. Podczas zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego wchodzą do kanału, który jest częścią ekspozycji. W wyniku splotu różnych wydarzeń cofają się w czasie i zostają uczestnikami powstańczych walk.

Warto sięgnąć po „Galop'44”, by poznać losy bohaterów książki, którą można wypożyczyć w Bibliotece dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanie na twarzach młodzieży dobitnie świadczyło o tym, że pani Monika w prosty i ciekawy sposób umiała trafić do wyobraźni swoich słuchaczy.

Autorka podarowała obu szkołom płyty DVD z filmem „Fajna ferajna”, który zrealizowany został na podstawie książki pod tym samym tytułem, ukazującej powstanie oczami dzieci. Na zakończenie spotkania, które było kolejną częścią cyklu „Przystanek Historia”, pani Monika rozdawała autografy, a młodzież mogła wzmocnić swoje siły słodką niespodzianką.

Źródło: MBP w Gostyninie

(J.C)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

GienekGienek

0 1

ciekawa inicjatywa. czekamy na kolejne. 23:04, 24.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone