Zamknij
REKLAMA

Piesi i rowerzyści pod lupą policji. Podsumowano akcję "NURD"

13:34, 03.10.2018 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

„NURD – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” to akcja, w trakcie której policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierujących w stosunku do pieszych oraz na to, czy ci ostatni przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Podczas poniedziałkowych działań mundurowi eliminowali negatywne zachowania na drodze, godzące w bezpieczeństwo pieszych. Do najczęstszych wykroczeń należało przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowe zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Stróże prawa apelowali również do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz używali elementów odblaskowych.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Piesi niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków, których przyczyna wynika często z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym - apeluje Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie 

Źródło: KPP w Gostyninie

(J.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

JanJan

1 1

Tylko PiS 10:16, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marekmarek

0 1

Legion na Ciebie jest polowanie jestes Pieszy 11:34, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone