Zamknij

Zachwycająca wystawa Zbyszka Piwońskiego

10:39, 05.03.2018 | UM Gostynin
REKLAMA
Skomentuj

Mimo niesprzyjającej pogody w piątkowy (3 marca) wieczór, w sali wystaw im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury zebrali się pasjonaci sztuki z Gostynina i Żnina.

Spotkanie miało miejsce z okazji wystawy prac żnińskiego artysty - Zbyszka Piwońskiego.
Aleksandra Milczarek - dyrektor gostynińskiego MCK serdecznie powitała przybyłych gości oraz zaprosiła do wystąpienia bohatera wystawy. Artysta w swojej wypowiedzi opowiedział, czym jest dla niego rysowanie i praca z drewnem i jak wpływa na jego życie.
Burmistrz Paweł Kalinowski podziękował za przygotowanie tak pięknej wystawy i możliwość obcowania ze sztuką w wykonaniu rzeźbiarza.
Podczas oglądania prac i rozmów w kuluarach, często słyszało się słowa zachwytu nad prezentowanymi pracami, które przedstawiały postacie biblijne, ludowe, czy np. zwierzęta. Szczególna wrażliwość artystyczna uwidaczniała się w połyskujących skrzydłach anioła czy wyglądzie prezentowanych postaci. Żeby móc tworzyć takie piękne prace potrzebna jest bogata wyobraźnia i zdolność uchwycenia szczegółów, co doskonale potrafi przedstawić Z. Piwoński.
Tych z Państwa, którzy jeszcze nie widzieli tej wystawy, zachęcamy do odwiedzenia MCK i obcowania ze żnińską sztuką w wykonaniu jednego z jej artystów.

(UM Gostynin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

wielbiciel mckwielbiciel mck

0 0

Zachwycająca ilość odbiorców. Jak zwykle. Tylko jedna gwiazda niezmienna. Profesjonalistą się jest, a d..rem bywa. 23:34, 10.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone