Zamknij

Matematykę ma w jednym palcu. Uczeń "Ogólniaka" wśród najlepszych w regionie!

12:07, 09.04.2018 | B.N
REKLAMA
Skomentuj

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie ma powody do dumy. Uczeń szkoły, Michał Tyrolski wywalczył bowiem trzecie miejsce w Konkursie Matematycznym Continuum 2017-2018 organizowanym przez płocką filię Politechniki Warszawskiej. Młody gostyninian zostawił w tyle niemal 200 konkurentów z naszego regionu i okolic.

III edycja konkursu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a udział w nim wzięli uczniowie z Płocka,a także m.in.z Gostynin, Sierpca, Kutna, Łowicza, czy Włocławka.. Organizatorzy otrzymali prawie 200 zgłoszeń do części ponadgimnazjalnej i prawie 100 do części dla gimnazjalistów. Do finału zakwalifikowało się natomiast 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 21 uczniów gimnazjów.

Wśród finalistów znalazł się także uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie. Michał Tyrolski - bo o nim mowa - świetnie poradził sobie z zadaniami otwartymi, zdobywając trzecie miejsce w konkursie. Wręczenie nagród odbyło się 6 kwietnia w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

W ręce finalistów trafiły upominki i gratulacje od Prorektora PW ds. Filii w Płocku i Dyrekcji ZSCE im. I. Łukasiewicza. Młodzi geniusze matematyki otrzymali także indeksy na kierunki studiów prowadzone przez Politechnikę Warszawską w Płocku, dzięki czemu będą mogli ubiegać się o przyjęcie na studia w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku bez konieczności udziału w procedurze kwalifikacyjnej.

Ponadto, laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez sponsora konkursu PKN ORLEN S.A.

(B.N)
REKLAMA

Komentarze (1)

Się cieszymySię cieszymy

2 3

Jak znam ten ogólniak,to matematykę ma między palcami,od nóg.Między dużym palcem,od lewej nogi,a dużym palcem,od prawej nogi. 20:57, 10.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone | 2018