Zamknij
REKLAMA

Prokuratura ma pewność. To ciało Kyrylo Vozniuka

10:38, 18.04.2018 | B.N
REKLAMA
Skomentuj

Młody Ukrainiec Kyrylo był poszukiwany od listopada 2017 roku. Jego ciało wyłowiono w marcu z rzeki Sierpienicy. Co było przyczyną śmierci? To wyjaśnia płocka prokuratura. 

Mężczyzna wyszedł z domu 4 listopada koło godz. 22.00. Z ustaleń policji wynikało, że dotarł na dyskotekę w  Borkowie Kościelnym. Kamery uchwyciły moment jego wyjścia z imprezy. Do domu jednak nie wrócił, a trop urywał się przy drodze krajowej nr 10. Poszukiwania zaczęły się 6 listopada. 

Ciało mężczyzny 21 marca zostało znalezione w rzece Sierpienicy. Sprawę prowadzi aktualnie Prokuratura Rejonowa w Płocku.

- Po wielu miesiącach ciało było w znacznym rozkładzie, niestety sekcja wykonana 26 marca nie pozwoliła na ustalenie przyczyn zgonu - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska - Kowalska. - Nie ustalono także, czy do zgonu mogły się przyczynić osoby trzecie. Prokurator zlecił pobranie dodatkowych próbek, w celu poddania ich specjalistycznym badaniom. 

Prokurator, niezaleznie od sekcji przeprowadzonej po znalezieniu zwłok, powołał biegłego z Centrum Genetyki Sądowej w celu ustalenia tożsamości mężczyzny. 

- Wyniki wpłynęły w piątek w ubiegłym tygodniu - mówi Iwona Śmigielska - Kowalska. Biegły stwierdził, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jest to ciało poszukiwanego Kyrylo Vozniuka. 

Badanie zostało przeprowadzone na podstawie wycinków kości oraz zębów. Postępowanie jest w toku. Być może przełomem w śledztwie będą wyniki dodatkowych badań. 

(B.N)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone