Zamknij
REKLAMA

Przechowywanie w ogrodzie - jak to robić dobrze?

11:40, 18.05.2018 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Uporządkowana przestrzeń ogrodowa pomaga zrelaksować się.

Skrzynia ogrodowa to bardzo przydatny mebel, który pomaga zorganizować ogród. Jak wybrać najlepsza skrzynię do ogrodu, radziliśmy na blogu.

Przechowywanie w ogrodzie - jak to zrobić dobrze?

Każda przestrzeń ogrodowa, czy to taras, mały czy duży ogród, a nawet balkon, potrzebuje narzędzi, sprzętów czy innych drobiazgów do jej pielęgnacji czy użytkowania. Narzędzia ogrodnicze, zabawki dzieci czy poduchy na siedziska. Większość tych przedmiotów chcemy mieć cały czas pod ręką, a jednak nie muszą być na widoku. Zbyt duża ilość nagromadzonych przedmiotów powoduje, że w ogrodzie zaczyna pojawiać się nieporządek. Przestrzeń, która jest zabałaganiona, nie tworzy korzystnych warunków do wypoczynku.

W ogrodzie często pojawiają się również dodatkowo meble dla niespodziewanych gości, dekoracje sezonowe, donice czy podłożą do sadzenia roślin. Ogród staje się miejscem przechowywanie opału, czy rowerów. Dlatego w każdej przestrzeni, małej czy dużej, istnieje konieczność wyznaczenia przestrzeni, która będzie spełniała rolę gospodarczą. W każdym ogrodzie, musimy mieć miejsce na te wszystkie, niezbędne przedmioty. W jaki sposób zorganizować miejsce do przechowywania? Idealnym pomysłem są składziki i skrzynie ogrodowe.

Składziki ogrodowe do większych przestrzeni

Składziki ogrodowe to budowle, z przeznaczeniem do przechowywania. Niestety, ich jedyna wada polega na tym, iż aby ustawić składzik, musimy posiadać przynajmniej mały ogród. Jednak są to bardzo praktyczne budowle, które znajdą wiele zastosowań. Domki ogrodnika, a nawet domki ogrodowe, które będą schronieniem dla nas podczas złej pogody. W składnikach możemy przechowywać rowery, opaść a także drobniejsze rzeczy. Najczęściej składziki są wykonane z drewna, które łatwo jest dopasować do przestrzeni ogrodowej. Malowanie na wybrany przez nas kolor, czy odpowiednie pokrycie dachy pozwala harmonijnie połączyć składzik z designem ogrodu.

Domek ogrodnika to świetny pomysł, ale nie w każdej przestrzeni jest dla niego miejsce.

Skrzynie ogrodowe dla małych i dużych

Skrzynie ogrodowe to bardzo praktyczne meble, dla których znajdzie się miejsce i zastosowanie w każdym ogrodzie, a także na tarasie czy balkonie. Jak wybrać najlepszą skrzynię do ogrodu? Przede wszystkim skrzynia ogrodowa powinna być trwała i zapewniać bezpieczeństwo przechowywanym w niej przedmiotom. Dlatego tworzywo wykonania skrzyni nie może poddawać się oddziaływaniu czynników zewnętrznych. Najczęściej skrzynia jest wykonana z konstrukcji metalowej, pokryte technorattanem, lub z plastiku. W takim przypadku wnętrze pozostaje suche, a przedmioty niezniszczone.

Skrzynia ogrodowa może pełnić kilka funkcji, jest więc praktyczna.

Skrzynie technorattanowe to bardzo praktyczne meble pod wieloma względami. Technorattan jest odporny na każdy rodzaj oddziaływania zewnętrznego. Dodatkowo nie wymagają pielęgnacji, a ich ogromny wybór pozwala dopasować skrzynię do każdej przestrzeni, w jakiej mają stanąć.

Skrzynia ogrodowa powinna być solidna, i trwała, ale również atrakcyjna.

Skrzynie ogrodowe z technorattanu pomagają zarządzać przestrzenią.

Skrzynie ogrodowe z metalu lub z drewna również pięknie się prezentują, łatwo jest również dopasować skrzynię do każdego ogrodowego stylu.

Meble w małych przestrzeniach, jak taras, czy balkon, powinny być również bardzo praktyczne. Wiele skrzyń ogrodowych może mieć jeszcze inne zastosowanie. Skrzynie z technorattanu mogą być siedziskiem, a nawet stolikiem kawowym. Podobnie konstrukcje metal wie czy drewniane. W małych przestrzeniach taka wielofunkcyjność jest bardzo praktyczna.

Kilka wskazówek, jak wybrać skrzynię ogrodową?

Aby skrzynia dobrze spełniała swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrana do przestrzeni, w jakiej się znajdzie. Na co zwrócić uwagę?

  • tworzywo wykonania skrzyni ogrodowej - przede wszystkim ma ono wpływ na trwałość skrzyni, ale również na jej design. Niektóre tworzywa są przeznaczone tylko do określonych stylów ogrodowych, inne są bardziej uniwersalne. Tworzywo ma wpływ również na trwałość czy odporność skrzyni ogrodowej.
  • funkcjonalność - czy jest możliwość zastosowania jej jako innego mebla, np. siedziska, stolika,
  • jakość wykonania - im wyższa jakość wykonania, staranność, tym skrzynia będzie miała wyższa trwałość i lepiej będzie wyglądać. Skrzynie wysokiej jakości są inwestycją na wiele lat,
  • stylistykę, design - skrzynia powinna pasować do przestrzeni ogrodu, tarasu, a nawet mieszkania ,
  • skrzynia powinna mieć dobrą cenę - nie znaczy to wcale, że mamy decydować się na zakup najtańszej, cena powinna być adekwatna do wykorzystanego tworzywa, warto jednak zainwestować trochę więcej, aby kupić mebel na wiele lat,

Porównanie skrzyń balkonowych

Drewniane skrzynie ogrodowe są dość popularne, ale z powodu na wykorzystane tworzywo posiadają pewne wady. Przede wszystkim drewno wymaga impregnacji, oraz pielęgnacji. Dlatego skrzynie takie są pracochłonne. Dodatkowo nie zawsze skutecznie chronią wnętrze przed zawilgoceniem. Czasem przechowywane we wnętrzu skrzynie z drewna przedmioty mogą zamakać. Natomiast do zalet drewna zaliczymy przede wszystkim naturalność, oraz pozytywne oddziaływanie na środowisko. Drewno również łatwo dopasować do każdego stylu, poprzez malowanie. Skrzynie z drewna mogą mieć każdy kolor, wystarczy tylko odpowiednio je pomalować.

Skrzynie technorattanowe są ostatnio bardzo popularne, ponieważ nie tylko wyglądają pięknie, ale również są bardzo praktyczne. Tworzywo nie jest kłopotliwe, nie wymaga pielęgnacji, a wnętrze skrzyni jest bezpieczne. Dodatkowo ogromny wybór technorattanu dopasowuje się do każdej przestrzeni.

Skrzynie z tworzywa sztucznego również są bardzo dobre. Tworzywo sztuczne może imitować drewno, ale ma zdecydowanie lepsze właściwości. Tworzywo nie wymaga impregnacji, a wnętrze skrzyni jest suche. Dodatkowo, skrzynie oferują bogatą kolorystykę do wyboru.

Metalowe skrzynie są mniej popularne, ale również godne uwagi. Są to bardzo trwałe konstrukcje, które doskonale chronią przechowywane przez nas przedmioty.

Przestrzeń, w jakiej panuje porządek, sprzyja relaksowi.

Skrzynie ogrodowe skutecznie porządkują przestrzeń. Bogaty wybór, jaki mamy dostępny w sprzedaży gwarantuje, że do każdej przestrzeni i na każdy drobiazg możemy znaleźć odpowiedni rodzaj.

(materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (4)

Ela Ela

3 1

Te skrzynie są super! Poluję na nie od jakiegoś czasu, w końcu trzeba będzie zakupić :) 12:08, 21.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KatarzynaKatarzyna

0 1

Gdzie takie można dostać? 15:08, 25.05.2018


ZuzannaZuzanna

1 1

Świetny artykuł:) 13:25, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ela Ela

0 0

Katarzyno, ja właśnie znalazłam w tym sklepie: www.ogrodoladia.pl teraz czekam na dostawę ;)) 14:04, 20.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Local Media Group, ul. Wojska Polskiego 10a w Kutnie, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez Local Media Group, ul. Wojska Polskiego 10a w Kutnie i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone