reklama
reklama

Zobacz, czy Ty też to robisz. Te błędy Polacy popełniają najczęściej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zobacz, czy Ty też to robisz. Te błędy Polacy popełniają najczęściej - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
10
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Polska i świat Wziąć, naprzeciwko, sprzed, będę, z rzędu – jesteście pewni, że korespondując z kimś w sieci, dobrze napisaliście te słowa? Oto raport 50 najczęściej popełnianych błędów w internecie. Na liście po raz kolejny znalazły się niemal te same wyrazy.
reklama

Oznacza to, że wielu internautów pisze: na przeciwz przed lub zprzedbende, czy też pod rząd. Jakie jeszcze gafy najczęściej popełniamy? 

Przejrzeli fora, blogi i media społecznościowe. Te błędy pojawiały się tam najczęściej 

Marka nadwyraz.com, we współpracy z serwisem polszczyzna.pl, zdecydowała się po raz szósty zająć analizą błędów językowych popełnianych przez użytkowników polskiego internetu. – Badania z poprzednich lat pokazały, że świadomość językowa wśród Polaków utrzymuje się na podobnym poziomie i nie zachodzą w niej znaczące zmiany. Nadal powtarzamy te same błędy, które niechlubnie pojawiają się na licznych stronach i w portalach internetowych – informuje autorzy raportu. 

Jak dodają, raport został opracowany na podstawie analizy danych z całego ubiegłego roku, to znaczy od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku. Dane pozyskano przy użyciu profesjonalnego narzędzia do monitoringu internetu SentiOne oraz za pośrednictwem monitoringu własnego. Łączna liczba otrzymanych i przeanalizowanych danych wyniosła 3 341 296.

Materiał do analizy zaczerpnięto z następujących źródeł: Facebook, YouTube, TikTok, Wykop, Instagram, X (dawniej Twitter), blogi, fora dyskusyjne, portale internetowe oraz recenzje.

W naszym najnowszym raporcie zidentyfikowaliśmy łącznie 50 błędów językowych, które Polacy popełniali w internecie. Choć liczba błędów jest duża, skupiamy się przede wszystkim na 15, które pojawiały się najczęściej. Co ciekawe, większość z nich, bo aż 13, to błędy ortograficzne, zmienił się jednak ich rozkład. Co warte odnotowania, po raz pierwszy nie segregowaliśmy błędów według poszczególnych kategorii

– informują autorzy raportów nadwyraz.com oraz polszczyzna.pl.

W porównaniu z rokiem 2022 z listy wypadły jusz dlatego bo, które zastąpiły nowe błędy: invitro lub inwitro oraz pod rząd.

Na liście znalazły się takie słowa jak: dziecią, cuż, cusz, w śród, doktór, muzg, nie nawidze, ludzią, ktury, kartka papiery, żygać, puźniej. 

Pozycje od 15 do 11 zajmują wyrazy, które znajdziecie na początku tekstu. Jak wygląda pierwsza dziesiątka? Zajrzyjcie do naszej galerii pod artykułem.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama