• Centrum polis - ubezpieczenia w Gostynin

  • Gostynin Gala Disco Polo

Maluch 2016: 96 tys. zł dla Gostynina!

 Udało się! Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało Gostyninowi dofinansowanie w wysokości 96 tys. zł na realizację projektu w ramach Programu Maluch 2016. Dofinansowanie jest przeznaczane na nowe miejsca opieki,  funkcjonowanie istniejących placówek oraz dostosowanie ich do potrzeb lokalnej społeczności. Zakwalifikowanych do dofinansowania zostało ogółem 5676 miejsc opieki nad dziećmi w 337 placówkach, a na wsparcie przeznaczono blisko 13 mln zł.

 

Czytaj dalej

Będą dyskutować o strategii rozwoju miasta. Burmistrz zaprasza na warsztaty

 Burmistrz Paweł Kalinowski zaprasza mieszkańców Gostynina, przedstawicieli samorządu, jednostek miejskich, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz lokalnych liderów na drugie warsztaty związane z budowaniem Strategii Rozwoju Gminy Miasta Gostynina na lata 2016 – 2025. Spotkanie odbędzie się 11 lutego w godz. 12:30 – 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.
Tematem II-go spotkania będzie prezentacja celów i kierunków rozwoju miasta Gostynina wynikających ze zdefiniowanych problemów. Osobami prowadzącymi będą przedstawiciele firmy BSCE CONSULTING odpowiedzialni za przygotowanie strategii.

Właściciel firmy wylewał toksyczne odpady. Jest wyrok w sprawie chemikaliów przy ul. Ziejkowej

Sąd Rejonowy w Gostyninie wydał wyrok w sprawie toksycznych odpadów znalezionych w zeszłym roku w zwałach ziemi i gruzów przy ul. Ziejkowej. Jak się okazuje, oskarżony Dominik L. dokonywał nieuprawnionego usuwania substancji w postaci rozpuszczalników za pomocą koparki, przewożąc je z terenu swojej firmy! Istniało nawet zagrożenie, że chemikalia dostaną się do kanalizacji!  Sąd wymierzył oskarżonemu uzgodnioną z prokuratorem karę grzywny w wysokości 6 tys. zł. oraz zasądził wobec niego pokrycie kosztów sądowych.

Czytaj dalej

IdG:Prezes MPK zbojkotował posiedzenie! Śladowski wyjaśnia swoją absencję

Antagonizm pomiędzy Inicjatywą dla Gostynina a prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego przybiera na sile. Rajcy IdG zarzucają Piotrowi Śladowskiemu, że zlekceważył poniedziałkowe wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej. Spotkanie dotyczyć miało przedstawienia sytuacji w MPK - planowanych zwolnień wieloletnich pracowników, a także sprawy podwyżek cen wody i ścieków stanowiących oś najostrzejszego w ostatnim czasie konfliktu, który swój finał znalazł u Wojewody Mazowieckiego. Prezes na posiedzeniu jednak się nie zjawił  - Prezes zbojkotowął posiedzenie[...] Nie przysłał także nikogo w zastępstwie [...] To jest spółka gminna, a nie spółka prezesa - grzmią radni IdG. Postanowiliśmy zapytać Piotra Śladowskiego o przyczyny jego absencji.

 

Czytaj dalej

Zimowe wzmocnienia Mazura. Trzej piłkarze powitani w klubie

Wczoraj popułudniu władze Mazura Gostynin poinformował, że szeregi drużyny zasilili trzej piłkarze. Nowymi nabytkami Mazura są: Maciej Koziorowski, (ur.02.10.95) poprzednio występujący w drużynie Skry Drobin oraz Łukasz Kiełbasa (30.06.81) i Bartłomiej Dębicki (24.06.83), występujący dotychczas w Błękitnych Gąbin.
Najbliższą okazja do sprawdzenia umiejętności nowych zawodników będzie gra kontrolna w sobotę, 6 lutego o g. 17:00 ze Świtem Staroźreby na stadionie Wisły Płock. Przypomnijmy, że po 16 kolejkach Mazur z 10 pkt. na koncie zajmuje 16 miejsce w tabeli.

I Ty możesz pomóc Alusi! Dziewczynka czeka na przeszczep

Ala urodziłą się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, porażeniem kończyn dolnych, pęcherzem neurogennym i zwichniętymi bioderkami. Jej ciałko wyglądem nie przypominało „standardowego noworodka”. Jednak dziewczynka zmierzyła się z losem, rosła, a sprawy zaczęły przybierać pozytywny obrót. Alunia to cudowny przykład na to, jak szybka reakcja Pomagaczy i ich wiara potrafią sprawić, że jedna szansa daje drugą. Jest jednak pewien mur bardzo ciężki do przeskoczenia. Nóżki Ali cały czas nie mają czucia. Na 17 lutego dziewczynka ma zaplanowany przeszczep komórek macierzystych, lecz kwota potrzebna do przeszczepu dla jej rodziców nadal jest nieosiągalna.

 - Witam wszystkich bardzo serecznie. Nasza córeczka Alusia na 17 lutego ma zaplanowany przeszczep komórek macierzystych, a kwota potrzebna do przeszczepu nadal dla nas rodziców jest nie osiągalna. Alusia ma dziadków w Gostyninie, więc pewnie część osób już o niej słyszała, chociażby z racji zbórek czy przekazania 1%. bardzo Was prosimy nawet o najmniejsze wsparcie. Niech ten maluszek ma szansę na normalne życie. Dziękujemy - rodzice.

Uczeń z GCE ze stypendium Premiera i Marszałka Województwa!

36 najzdolniejszych uczniów z terenu całego Mazowsza wzięło udział w spotkaniu z Zarządem Województwa Mazowieckiego. Wśród nich znalazł się uczeń klasy drugiej technikum budowlanego z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego - Wiktor Rękawiecki! Młody gostyninianin otrzymał stypendium marszałkowskie dla uczniów szkół zawodowych z rąk Marszałka Adama Struzika. Szkoła nie kryje dumy z sukcesu swojego podopiecznego. 
 

Czytaj dalej

"To był przełom w mojej karierze": Model z Gostynina podsumowuje miniony rok

Samozaparcie, ciężka praca i konsekwencja w dążeniu do celu - to one pozwoliły mu wejść na sam szczyt i ziścić najskrytsze marzenia. Adam Kaszewski jest dziś gwiazdą światowego formatu, a z celebrytami, których niegdyś znał jedynie z okładek najpopularniejszych tabloidów, żyje za pan brat. Co wydarzyło się w jego karierze w ciągu minionych 12 miesięcy? Popularny "Kasześ" podsumowuje 2015 rok.

Czytaj dalej

Sentymentalny powrót do przeszłości. W MCK-u grali na Pegasusie

W piątkowe popołudnie Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zamieniło się w arenę zmagań pomiędzy miłośnikami starych gier video. Młodsi i nieco starsi gostyninianie stanęli ze sobą w szranki m.in kultowych grach lat 80-tych i 90-tych na popularnego Pegasusa tj. Mario Bros, czy Contra. Było to pierwsze wydarzenie tego typu w naszym mieście. Dla młodego pokolenia była to okazja do zapoznania się z legendarnym już sprzętem elektronicznym, zaś dla tych, którzy na nim się wychowali, szansa na podróż do lat beztroski. Najlepsi gracze otrzymali nagrody z rąk wiceburmistrza Pawła Pachniewskiego.
 

Czytaj dalej

Zgwałcił i zabił niemowlę - trafił do Gostynina! Co dalej z Henrykiem Z.?

Henryk Z., zwyrodnialec, który gwałcił i mordował dzieci wciąż przebywa w ośrodku zamkniętym w Gostyninie. Bandyta w styczniu ubiegłego roku wyszedł na wolność po 25-letniej odsiadce w więzieniu w Sztumie, którą odbywał za zbrodnię na 5-miesięcznym niemowlęciu. Biegli uznali jednak, że Z. wciąż stanowi śmiertelne zagrożenie dla otoczenia i podjęto decyzję o odizolowaniu go od społeczeństwa. Bestia apelowała o kastrację, zaś jego pełnomocnik odwołał się do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, twierdząc, że przetrzymywanie jego klienta w zamknięciu jest niezgodne z konstytucją. Tam odrzucono apelację, lecz obrońca Z. złożył skargę do Sądu Najwyższego, który  zwrócił się o opinię Trybunału Konstytucyjnego. Wciąż nie rozstrzygnięto jednak, co stanie się z Henrykiem Z. Dlaczego?

Czytaj dalej

Szkoła w Białotarsku będzie jak nowa

1,7 mln zł wynieść ma termomodernizacja budynku Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białotarsku. Jak informują władze gminy Gostynin, remont obejmować ma wymianę stolarki, instalacji CO2, elektryki, a także malowanie ścian. Aż 70 proc. kosztów tego zadania pokryć ma dotacja z Funduszu Norweskiego. Póki co Gostynin czeka jednak na na podpisanie umowy partnerskiej z gminami: Wyszogród, Pacyna oraz Bielsk.

Budżet na nowy rok: Gruba kasa dla szpitala w Zalesiu!

4 miliony miliony złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego otrzyma szpital w Zalesiu! Takie decyzje zapadły na szczeblu wojewódzkim przy ustalaniu budżetu w subregionie płockim na 2016 rok. Zastrzyk gotówki będzie przeznaczony m.in na modernizację pawilonu, podłączenie do kanalizacji gminnej, czy montaż monitoringu. W tym roku Ponad 41 mln zł z tegorocznego z budżetu Mazowsza na realizację inwestycji w subregionie płockim przeznaczono ponad 41 mln zł.

Jak poinformował marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, aż 4 mln zł trafi do wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. E. Wilczkowskiego w Gostyninie. Na co przeznaczone zostaną tak pokaźne środki? Najwięcej, bo aż 3 mln zł pochłonie modernizacja pawilonu, w którym mieszczą się oddziały psychiatryczne. Drugą pod względem wartości jest dostosowa nie budynku głównego do wymagań ochrony przeciwpożarowej oraz poprawa bezpieczeństwa pożarowego, które kosztować będzie okrągłą „bańkę”.

Czytaj dalej

Autobusy nie znikną z miejskich szos. Jest nowa umowa z PKS-em

Burmistrz podpisał roczną umowę z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej na publiczny transport miejski. Dzięki temu gostyninianie wciąż będą mogli cieszyć się urokami autobusów. Przypomnijmy, że komunikacyjna rewolucja w Gostyninie pojawiła się wraz z nowym rokiem szkolnym. Burmistrz podpisał z PKS-em umowę do końca 2015 roku. Pierwszy dzień jej funkcjonowania w grodzie Siemowita był darmowy, zaś kolejnego dnia mieszkańcy zaczęli już zaglądać w cennik.

A ten prezentuje się następująco: cena biletu jednorazowego: 2 zł, cena biletu miesięcznego normalnego: 80 zł, cena biletu miesięcznego szkolnego: 40,80 zł, cena za w km przy dodatkowych kursach: 2,40 zł. Zgodnie z zapewnieniami burmistrza Pawła Kalinowskiego, transport publiczny na terenie miasta będzie działać do 31 grudnia. Szerokiej drogi!

bn

Polub nas na Facebooku! Rusza nowy profil TG!

Wszystkich Czytelników zapraszamy na zupełnie świeży fanpage na portalu Facebook! Znajdziecie tam najważniejsze informacje i ciekawostki z naszego regionu. Możecie się podzielić na nim swoimi przemyśleniami, przesyłać nowinki oraz komentować nasze artykuły. Nie zwlekajcie, lajkujcie i udostępniajcie fanpage Teraz Gostynin!

Losowe ogłoszenia z Gostynina i okolic

STARY GOSTYNIN DO 1945 ROKU

  • Gostynin Szpital
  • Gostynin Rynek
  • Gostynin Getto

GOSTYNIN - SZPITAL W KRUKU

  • Gostynin - Szpital Kruk
  • Gostynin - Szpital Kruk - Daniel
  • Gostynin - Szpital Kruk - Centrala