•  
  • Centrum polis - ubezpieczenia w Gostynin

  •  

V Międzyszkolny Festiwal Talentów Muzycznych w Zwoleniu


 Już po raz piąty Szkoła Podstawowa w Zwoleniu gościła „talenty muzyczne” z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I-III z terenu Gminy Gostynin i Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego
w Gostyninie. 28 kwietnia odbył się V Międzyszkolny Festiwal Talentów Muzycznych, którego motywem przewodnim były utwory ludowe. Zamiarem organizatorów była popularyzacja muzyki i utworów ludowych, budzenie zainteresowania dzieci  piękną tradycją wsi polskiej i śpiewania ludowych utworów „ przy każdej okazji”. Ponadto udział w Festiwalu – to wspaniała rozrywka dobry moment na integrację różnych środowisk.

Czytaj dalej

Uwaga pacjencie! Arion Med przenosi przychodnie

Dyrekcja szpitala Arion Med w Gorzewie informuje, że od 9 maja Poradnie: Okulistyczna, Dermatologiczna, Ortodontyczna i Laryngologiczna będą świadczyć usługi w nowej lokalizacji, a mianowicie przy ul. Czapskiego 4 w Gostyninie. Rejestracja odbywać się będzie pod numerami telefonów: 243696084 oraz 243696085..

Policja podsumowała weekend majowy: na drogach było bezpiecznie

Pierwszy weekend majowy na drogach powiatu gostynińskiego za nami.  W tym roku działania gostynińskich policjantów mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym trwały od 29 kwietnia do 3 maja. Jego bilans to 2 niegroźne kolizje, 115 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości oraz zbadano stan trzeźwości blisko 500 kierujących.

Czytaj dalej

Uczniowie wyruszyli na patrol z policjantami

Przez najbliższe dni ulice miasta będą patrolować uczniowie I LO PUL wraz z gostynińskimi policjantami. Wspólne służby pełnione są już od kilku lat w ramach „Młodzieżowych patroli obywatelskich”.

Czytaj dalej

Poszukiwany Dariusz Skroboszewski

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzą poszukiwania zaginionego Dariusza Skroboszewskiego lat 43.

Zaginiony to:
Dariusz Skroboszewski, s. Bogdana
lat 43
Bez stałego miejsca zameldowania

Czytaj dalej

Puste ulice i koncerty dla wybranych. "Taka majówka to ponury żart"

Nie tak tegoroczne święto majowe wyobrażali sobie gostyninianie. Mimo że w budżecie miasta się nie przelewa, a władze szukają oszczędności, mieszkańcy liczyli choć na trzydniową odskocznię od szarej rzeczywistości. Jak mówią, zamiast masowych imprez i wspólnej zabawy mogli liczyć jedynie na koncerty "dla wybranych", a ulice, którymi przelewać miały się tłumy świętujących krajan, świeciły pustkami. Trudno się jednak dziwić, skoro większość z nich wybrała majówkę poza granicami Gostynina...

Czytaj dalej

Plaga podpalaczy traw. Sprawcom grozi nawet kilka lat więzenia

Strażacy i policjanci biją na alarm! Pożary traw stały się bowiem prawdziwym utrapieniem mundurowych, a w ubiegłym roku ich liczba była dwukrotnie wyższa niż w latach poprzednich. Nieodpowiedzialność mieszkańców może skończyć się tragedią, tym bardziej, że w nielegalnym wypalaniu roślinności niejednokrotnie udział biorą nawet dzieci. W niektórych przypadkach, za takie występki może grozić nawet 10 lat więzienia

Czytaj dalej

Dobra passa przerwana. Huragan powstrzymał Mazura

Po trzech ligowyh zwycięstwach, w 24 kolejce Mazur Gostynin przegrał na własnym boisku z trzecim w tabeli Huraganem Wołomin 0:3. Goście całkowicie zdominowali wydarzenia boiskowe w pierwszej połowie, strzelając gola w 45 minucie. Skutecznie wykańczając akcję po prostopadłym podaniu prowadzenie gościom dał Marcin Stańczyk.  W drugiej połowie Mazur starał się śmielej atakować, lecz kolejne bramki zdobywali goście – w 63 minucie Paweł Nowacki, wykańczając zespołową akcję  oraz 87 minucie Pierre Gigi Ndakiza – piłkarz pochodzący z Demokratycznej Republiki Kongo, od wielu lat grający w zespole w Wołomina. Przy tej ostatniej akcji kontrowersyjną decyzję zaprezentował główny sędzia Artur Mital, nie zauważając zagrania ręką podającego do strzelca trzeciej bramki Nowackiego.  

Czytaj dalej

Plener fotograficzny z aferami na pierwszym planie. Oficjele walczą o splendor?

Miał łączyć miłośników fotografii i przynieść chlubę miastu, zamiast tego stał się zaledwie tłem konfliktu władz Gostynina, a zdaniem poniektórych ukazał gród Siemowita jako... "miasto do wynajęcia". Mowa o plenerze fotograficznym, który w poprzedni weekend odbył się na gostynińskim zamku. Choć sam pomysłodawca imprezy cieszy się, że doszła ona do skutku, to i tak część zaangażowanych w jej organizację obeszła się smakiem, innych trapi niedosyt, zaś pozostali czują się zwyczajnie zniesmaczeni. Co poszło nie tak jak powinno?

Czytaj dalej

Tragedia na płockim lotnisku! 50-latek zginął na miejscu

Do dramatycznego zdarzenia doszło dziś ok. godz. 6.50 na terenie lotniska w Płocku. Podczas zawodów motoparalotniarskich River Fly, jeden z uczestników, wzbił się w powietrze i po kilkuset metrach z niewyjaśnionych przyczyn spadł na płytę lotniska. Mężczyzna - 50 letni mieszkaniec Rzeszowa, poniósł śmierć na miejscu. Czynności wyjaśniające prowadzą prokurator oraz polcija, została również powiadomiona Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Przyczyny wypadku zostaną ustalone w  toku przeprowadzonego postępowania.

Policjanci pożegnali maturzystów PUL-u

Dziś z murami I LO PUL w Gostyninie żegnali się uczniowie klasy III. W uroczystości uczestniczyli wicestarosta Jan Krzewicki, Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie bryg. Roman Kossobudzki, sekretarz Urzędu Miasta w Gostyninie, Hanna Adamska oraz gostynińscy policjanci. Komendant KPP w Gostyninie mł.insp. Zbigniew Włodkowski uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego maturzystów I LO PUL w Gostyninie. Podziękował dyrektorowi Adamowi Matyszewskiemu i uczniom za dotychczasową współpracę.

Czytaj dalej

20-latka ze Szczawina finalistką konkursu Miss Województwa Kujawsko-Pomorskiego!

Klaudia Stępka mierzy w najwyższe cele! Pochodząca ze Szczawina Kościelnego 20-latka znalazła się w zaszczytnym gronie 24 piękności, które powalczą o koronę Miss Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016. Gala finałowa z jej udziałem odbędzie się już jutro w Brodnicy. Przez pierwszy etap pani Klaudia przeszła jak burza, znajdując uznanie jury, które ją oraz pozostałe 23 kobiety wybrało spośród 80 kandydatek.

Czytaj dalej

STARY GOSTYNIN DO 1945 ROKU

  • Gostynin Rynek

GOSTYNIN - SZPITAL W KRUKU

  • Gostynin - Szpital Kruk - Daniel