•  
  •  
  • Centrum polis - ubezpieczenia w Gostynin

Dzieci wędkowały na zalewie

Z okazji Dnia Dziecka, w poniedziałek Koło Polskiego Związku Wędkarskiego 107 Elgo zorganizowało zawody wędkarskie na Zalewie Piechota. Jak co roku, nie zabrakło amatorów wędkowania. Wśród najlepszych w większości znalazły się dziewczynki. Burmistrz Paweł Kalinowski pogratulował uczestnikom zawodów pasji oraz doskonałych wyników w wędkowaniu, zaś najlepszym wręczył puchary i nagrody.

Czytaj dalej

Grają już od dekady. Orkiestra świętowała swój jubileusz

Sobotnie popołudnie w Gostyninie przebiegło pod znakiem wielkiego świętowania. Swoje okrągłe, dziesiąte urodziny obchodziła bowiem Miejska Orkiestra Dęta. Do jubileuszowej fiesty włączyły się dzisiątki mieszkańców, nie zabrakło też gostynińskich oficjeli, z burmistrzem na czele.

Czytaj dalej

Cztery łapy opanowały stadion

Bernardyny, buldogi, spaniele, czy jamniki - na Stadionie Miejskim zjawiły się psie piękności z całego województwa. Tę wyjątkową wizytę mieszkańcy zawdzięczają kolejnej, 38. już Mazowieckiej Wystawie Psów Rasowych.

Czytaj dalej

Miasto nie udzieli dofinansowania spółdzielni. Robacki: przez was stracą mieszkańcy!

Na sesji miejskiej zawrzało. Burzę wywołał temat dofinansowania na budowę parkingów przy ul. Dmowskiego i Czapskiego, którego miasto miało udzielić Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dotacji jednak nie będzie, gdyż, jak wyjaśnia magistrat, spółdzielnia nie zalicza się do jednostek sektora finansów publicznych, nie jest też objęta ustawą o samorządzie gminnym. Sytuacją mocno zirytowany był przewodniczący rady, Andrzej Robacki, którego zdaniem, niesnaski pomiędzy prezesem GSM a burmistrzem znów odbiją się na mieszkańcach. Władze wyjaśniają z kolei, że to spółdzielnia nie wykazała woli współpracy, zaś miasto zostało postawione przed faktem dokonanym.

Czytaj dalej

Termy pod znakiem zapytania. Kto właścicielem praw majątkowych?

Czy dojdzie do podpisania aktu notarialnego między miastem a spółką Termy Gostynińskie? Tego z pewnością życzyliby sobie zarówno mieszkańcy, jak i władze Gostynina. Aby termalny sen się spełnił, konieczne jest jednak ustalenie do kogo należą autorskie prawa majątkowe do dokumentacji. W tym celu prawnicy miejscy skierowali pismo do zarządu spółki.  - Czy prawa te wciąż są własnością firmy Dedeco, czy też zostały przeniesione na Termy Gostynińskie?

Czytaj dalej

Falstart podwykonawcy: miasto nałożyło karę na Eneris

Potknięcie przed linią startu zaliczyła firma Eneris odpowiedzialna za wywóz śmieci na terenie Gostynina. Choć umowa wchodzi w życie dopiero 1 czerwca, to pomiędzy miastem a podwykonawcą już doszło do pierwszych zgrzytów. Miasto nałożyło bowiem na firmę 1000 zł kary za nieopublikowanie nowego harmonogramu wywozu odpadów i choć kwota nie przyprawia o zawrót głowy, władze, jak i radni Gostynina obawiają się o przyszłość współpracy z Eneris.

Czytaj dalej

Kamień ogrodowy – pomysł na naturalną dekorację

Aranżację ogrodu można wykonać w różnych stylach – jedno wolą klasykę, inni nowoczesność, jedni cenią naturalność, inni wolą zastosować w swoim ogrodzie wykwintne rzeźby. Jeżeli jednak szukasz oryginalnego sposobu na ozdobę swojego ogrodu, wybierz kamienie ogrodowe.

Czytaj dalej

Burmistrz kontra radni - kolejne starcie. Polityczna karuzela z placem zabaw w tle

Po raz kolejny w cieniu politycznych przepychanek znalazły się potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Tym razem placem boju między burmistrzem a radą miejską stał się... plac zabaw przy ul. Czapskiego. Inwestycja, która miała być zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego, póki co utkwiła w martwym punkcie i nie wiadomo, czy kiedykolwiek wejdzie w życie. Rajcy zarzucają włodarzowi urzędniczą nadgorliwość, ten natomiast wytyka opieszałość spółdzielni mieszkaniowej i liderowi projektu.

Czytaj dalej

Juniorzy przegrali z Koroną Ostrołęka

Niestety, nie poszli w ślady seniorów i nie zdobyli trzech punktów juniorzy U-16 Mazura, którzy także w sobotę, 28 maja 2016 r. rozgrywali mecz ligowy – 1 Ligi Wojewódzkiej.
 

Czytaj dalej

Powiat otrzymał 195 tys. zł dotacji. Będzie nowa droga dla mieszkańców i turystów

Jeszcze w tym roku, dzięki dotacji zarządu województwa mazowieckiego jaką uzyskał powiat gostyniński, powstanie odcinek drogi nr 1401W na trasie Białe-Sędeń Duży. Jeśli starosta płocki dokończy asfaltowy odcinek drogi do granic powiatu płockiego, wówczas dojdzie do połączenia dróg i zarówno mieszkańcy jak i turyści będą mogli wygodnie dojechać z Łącka do Białego, Lucienia i Miałkówka. Wartość uzyskanego dofinansowania wynosi 195 tys. zł i pochodzi ze środków tzw FOGR - wyłączenia z produkcji gruntów rolnych Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czytaj dalej

Wysoka porażka juniorów Mazura


Przetrzebiony kontuzjami Mazur przegrał w 10 kolejce na wyjeździe z Legionovią Legionowo 2:7. Do przerwy drużyna Mazura próbowała jeszcze nawiązać walkę na placu gry, jednak nie było to najłatwiejsze z powodu kontuzji bramkarza Mazura Huberta Borowego, która wydarzyła się w 28 minucie. W drugiej połowie od 65 minuty kontuzja nie pozwalała na dalszą grę golkiperowi Mazura, z powodu braku rezerwowego bramkarza między słupkami stanął zawodnik z pola, Jakub Stachowski.

Czytaj dalej

STARY GOSTYNIN DO 1945 ROKU

  • Gostynin Rynek

GOSTYNIN - SZPITAL W KRUKU

  • Gostynin - Szpital Kruk - Daniel