• Centrum polis - ubezpieczenia w Gostynin

  •  
  •  

Powiat otrzymał 195 tys. zł dotacji. Będzie nowa droga dla mieszkańców i turystów

Jeszcze w tym roku, dzięki dotacji zarządu województwa mazowieckiego jaką uzyskał powiat gostyniński, powstanie odcinek drogi nr 1401W na trasie Białe-Sędeń Duży. Jeśli starosta płocki dokończy asfaltowy odcinek drogi do granic powiatu płockiego, wówczas dojdzie do połączenia dróg i zarówno mieszkańcy jak i turyści będą mogli wygodnie dojechać z Łącka do Białego, Lucienia i Miałkówka. Wartość uzyskanego dofinansowania wynosi 195 tys. zł i pochodzi ze środków tzw FOGR - wyłączenia z produkcji gruntów rolnych Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czytaj dalej

Wysoka porażka juniorów Mazura


Przetrzebiony kontuzjami Mazur przegrał w 10 kolejce na wyjeździe z Legionovią Legionowo 2:7. Do przerwy drużyna Mazura próbowała jeszcze nawiązać walkę na placu gry, jednak nie było to najłatwiejsze z powodu kontuzji bramkarza Mazura Huberta Borowego, która wydarzyła się w 28 minucie. W drugiej połowie od 65 minuty kontuzja nie pozwalała na dalszą grę golkiperowi Mazura, z powodu braku rezerwowego bramkarza między słupkami stanął zawodnik z pola, Jakub Stachowski.

Czytaj dalej

Gimnazjum nr 2 wydało tomik wierszy dla przedszkolaków

W tym roku już po raz trzeci biblioteka szkolna Gimnazjum nr 2 w Gostyninie wydała tomik z wierszykami dla dzieci. Z okazji "Dnia Dziecka" oraz "Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom", książeczki przekazane zostały do dwóch przedszkoli. Wręczono je także nauczycielom oraz pracownikom gimnazjum, aby wspólnie ze swoimi dziećmi mogli oni uczestniczyć w dorocznym święcie propagowania czytelnictwa. 
   

Czytaj dalej

"Przystań Życia ma już 30 lat". Wójt Zieliński zasłużony dla Ruchu Abstynenckiego

Stowarzyszenia Abstynenckie Rodzin "Przystań Życia" w Gostyninie obchodziło swoje 30 urodziny. Z tej okazji w sobotę na Ogródkach Działkowych "Bratosewo" odbyło się uroczyste spotkanie połączone z forum abstynenckim. W obchodach udział wzięli również przedstawiciele władz, m.in wójt Edmund Zieliński, którego nagrodzono odznaką Zasłużonego dla Ruchu Abstynenckiego na Mazowszu

Czytaj dalej

Orliki nieczynne

Urząd Miasta informuje, że 26 maja Orliki na terenie Gostynina będa nieczynne. Co więcej, w niedzielę, 29 maja niezczynny będzie Orlik przy ul. Sportowej 1.

"Ludzie ze stali" na gostynińskim zamku

Klub Gazety Polskiej Gostynin, Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości oraz Katarzyna Leśniewska zorganizowali dzisiaj projekcję filmu pt. "Ludzie ze stali" oraz spotkanie z jego autorami. Było to pierwsze z cyklu historyczno-kulturalnych wydarzeń. Spotkanie odbyło się w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Paweł Kalinowski.

Czytaj dalej

Maluchy z Pacyny wystąpiły dla Rodziny!

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Pacynie  wystąpili dla  swoich  rodziców. Pierwszy  raz  w  historii  szkoły Dzień  Mamy odbył się pod nazwą Święto Rodziny. Maluchy pod okiem swoich opiekunów zaprezentowały scenki z życia rodziny oraz pokazy taneczne, m.in. kazaczoka, poleczkę, taniec cheerleaderek, a także adaptację teledysku z filmu "Vabank".  Całość  dopełniały  piosenki o rodzinie, zaś na koniec rodzice  otrzymali pamiątkowe upominki.

Czytaj dalej

W GCE recytowali poezję

15 kwietnia w Gostynińskim Centrum Edukacji odbył się X Regionalny  Konkurs Recytacji Poezji Stanisława Barańczaka. W konkursie wzięło udział 26 uczniów ze szkół w Baruchowie, Nowym Duninowie, Lucieniu, Solcu, Strzelcach i Gostyninie.

Czytaj dalej

W oczekiwaniu na kolonie

40 tys. zł na na zorganizowanie letnich kolonii profilaktyczno-terapeutycznych przeznaczy w tym roku gmina Gostynin. Wójt ogłosił otwarty konkurs, dzięki któremu dzieci i młodzież z rodzin dysfunkcyjnych będą mogły spędzić wymarzone wakacje.

Czytaj dalej

O Jagiellonach wie niemal wszystko

Wielkim sukcesem dla gimnazjalisty z gostynińskiej "Dwójki" zakończył się konkurs historyczny "Polska Jagiellonów". Pierwszoklasista, Kamil Wiliński nie miał sobie równych, pokonał rywali z trzech powiatów i sięgnął po kolejny prestiżowy laur.

Czytaj dalej

STARY GOSTYNIN DO 1945 ROKU

  • Gostynin Rynek

GOSTYNIN - SZPITAL W KRUKU

  • Gostynin - Szpital Kruk - Daniel