•  
  • Centrum polis - ubezpieczenia w Gostynin

  •  

Plaga podpalaczy traw. Sprawcom grozi nawet kilka lat więzenia

Strażacy i policjanci biją na alarm! Pożary traw stały się bowiem prawdziwym utrapieniem mundurowych, a w ubiegłym roku ich liczba była dwukrotnie wyższa niż w latach poprzednich. Nieodpowiedzialność mieszkańców może skończyć się tragedią, tym bardziej, że w nielegalnym wypalaniu roślinności niejednokrotnie udział biorą nawet dzieci. W niektórych przypadkach, za takie występki może grozić nawet 10 lat więzienia

Czytaj dalej

Dobra passa przerwana. Huragan powstrzymał Mazura

Po trzech ligowyh zwycięstwach, w 24 kolejce Mazur Gostynin przegrał na własnym boisku z trzecim w tabeli Huraganem Wołomin 0:3. Goście całkowicie zdominowali wydarzenia boiskowe w pierwszej połowie, strzelając gola w 45 minucie. Skutecznie wykańczając akcję po prostopadłym podaniu prowadzenie gościom dał Marcin Stańczyk.  W drugiej połowie Mazur starał się śmielej atakować, lecz kolejne bramki zdobywali goście – w 63 minucie Paweł Nowacki, wykańczając zespołową akcję  oraz 87 minucie Pierre Gigi Ndakiza – piłkarz pochodzący z Demokratycznej Republiki Kongo, od wielu lat grający w zespole w Wołomina. Przy tej ostatniej akcji kontrowersyjną decyzję zaprezentował główny sędzia Artur Mital, nie zauważając zagrania ręką podającego do strzelca trzeciej bramki Nowackiego.  

Czytaj dalej

Plener fotograficzny z aferami na pierwszym planie. Oficjele walczą o splendor?

Miał łączyć miłośników fotografii i przynieść chlubę miastu, zamiast tego stał się zaledwie tłem konfliktu władz Gostynina, a zdaniem poniektórych ukazał gród Siemowita jako... "miasto do wynajęcia". Mowa o plenerze fotograficznym, który w poprzedni weekend odbył się na gostynińskim zamku. Choć sam pomysłodawca imprezy cieszy się, że doszła ona do skutku, to i tak część zaangażowanych w jej organizację obeszła się smakiem, innych trapi niedosyt, zaś pozostali czują się zwyczajnie zniesmaczeni. Co poszło nie tak jak powinno?

Czytaj dalej

Tragedia na płockim lotnisku! 50-latek zginął na miejscu

Do dramatycznego zdarzenia doszło dziś ok. godz. 6.50 na terenie lotniska w Płocku. Podczas zawodów motoparalotniarskich River Fly, jeden z uczestników, wzbił się w powietrze i po kilkuset metrach z niewyjaśnionych przyczyn spadł na płytę lotniska. Mężczyzna - 50 letni mieszkaniec Rzeszowa, poniósł śmierć na miejscu. Czynności wyjaśniające prowadzą prokurator oraz polcija, została również powiadomiona Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Przyczyny wypadku zostaną ustalone w  toku przeprowadzonego postępowania.

Policjanci pożegnali maturzystów PUL-u

Dziś z murami I LO PUL w Gostyninie żegnali się uczniowie klasy III. W uroczystości uczestniczyli wicestarosta Jan Krzewicki, Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie bryg. Roman Kossobudzki, sekretarz Urzędu Miasta w Gostyninie, Hanna Adamska oraz gostynińscy policjanci. Komendant KPP w Gostyninie mł.insp. Zbigniew Włodkowski uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego maturzystów I LO PUL w Gostyninie. Podziękował dyrektorowi Adamowi Matyszewskiemu i uczniom za dotychczasową współpracę.

Czytaj dalej

20-latka ze Szczawina finalistką konkursu Miss Województwa Kujawsko-Pomorskiego!

Klaudia Stępka mierzy w najwyższe cele! Pochodząca ze Szczawina Kościelnego 20-latka znalazła się w zaszczytnym gronie 24 piękności, które powalczą o koronę Miss Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016. Gala finałowa z jej udziałem odbędzie się już jutro w Brodnicy. Przez pierwszy etap pani Klaudia przeszła jak burza, znajdując uznanie jury, które ją oraz pozostałe 23 kobiety wybrało spośród 80 kandydatek.

Czytaj dalej

Pchli targ powraca na dobre!

Targowa karuzela wreszcie ruszyła! Dziś, po raz pierwszy po zimowej absencji, wystawcy wrócili na Bierzewicką, gdzie pod Starą Betoniarnią odbył się długo wyczekiwany Pchli Targ. Jego powrót spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców, którzy nie zamierzali opuszczać placu z pustymi rękoma. Powodów do narzekań nie mieli również wystawcy, którzy dziś mogli targować zupełnie za friko. Powrót "pchlaka" poprzedziła kampania reklamowa, a jej celem było zachęcenie jak największej liczby osób do pobudzenia drzemiących w nich pokładów przedsiębiorczości. Kolejne targowanie już w przyszłym tygodniu!

Czytaj dalej

W Płocku będzie można zdać "magisterkę" z ekonomii!


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku informuje, że od nowego roku akademickiego w Uczelni zostaną uruchomione kolejne studia magisterskie. Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w której nadaje Instytutowi Nauk Ekonomicznych i Informatyki PWSZ w Płocku uprawnienie do prowadzenia kształcenia na kierunku ekonomia na poziomie studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym. Jest to drugi kierunek po pedagogice, na którym studenci PWSZ w Płocku będą mogli uzyskać tytuł magistra. Do wyboru są dwie specjalności: „finanse i rachunkowość przedsiębiorstw” oraz „finanse publiczne i administracja”. Rekrutacja na studia rozpocznie się 20 czerwca.

Judoka z Gostynina brązowym medalistą Mistrzostw Europy!

Wielkim sukcesem dla pochodzącego z gminy Gostynin Patryka Ciechomskiego zakończyły się Mistrzostwa Europy w rosyjskim Kazaniu. 23-letni judoka wraz z kolegami z reprezentacji Polski wywalczył brązowy medal! Teraz rodowitemu gostyninianowi marzy się wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. 

Czytaj dalej

Ubojnia wylewa śmierdzące odpady? Kierownik WIOŚ pod gradobiciem pytań

Problem zanieczyszczeń środowiska w powiecie gostynińskim był najgorętszym tematem poruszonym podczas wczorajszej sesji powiatowej. Obecny na posiedzeniu kierownik płockiej delegatury WIOŚ-u znalazł się pod ostrzałem radnych, którzy w wątpliwość podawali skuteczność działań inspektoratu. Mowa tu głównie o składowisku trujących chemikaliów na terenie jednego z przedsiębiorstw przy ul. Ziejkowej, a także wylewania cuchnącym odpadów, którego już od kilku lat dopuszczać się ma... kutnowska ubojnia. Swojego niezadowolenia z poczynań WIOŚ-u nie krył również wiceprzewodniczący Rady, Zdzisław Tarka, który określił sytuację "grą w Ciuciubabkę".

Czytaj dalej

Płatny staż w redakcji portalu. Zacznij swoją karierę z wysokiego C!

Redakcja portalu TerazGostynin.pl w związku z dynamicznym rozwojem nowych projektów poszukuje aktualnie do swojego zespołu kandydatów i kandydatek na staż finansowany ze środków UP.

Jeżeli:

- masz "lekkie pióro" i chęć do przyswajania nowej wiedzy
- interesujesz się tematyką mediów
- potrafisz dobrze zorganizować swoją pracę
- wykazujesz się inicjatywą i zaangażowaniem
- posiadasz lub w najbliższym czasie będzie posiadał status absolwenta

i chcesz postawić pierwsze kroki w zawodzie dziennikarza to...

W zamian oferujemy:

- płatny staż finansowany ze środków Urzędu Pracy
- możliwość poznania zawodu dziennikarza
- pracę z grupą doświadczonych profesjonalistów
- cenne doświadczenia na początku kariery
- stałą umowę po zakończeniu stażu

Prześlij nam swoje CV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Zwoleń Team z 4 medalami w ogólnopolskich zawodach!

23 kwietnia w Stolnie (woj. kujawsko-pomorskie) odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowe "ROLL & RUN" we Wrotkarstwie Szybkim. Zawodnicy mieli możliwość wyboru w jakiej dyscyplinie chcą wziąć udział: bieganie, rolki oraz dwubój (rolki + bieganie). Pierwsze zawody w tym sezonie były doskonałym sprawdzianem umiejętności technicznych zawodników. Jazda w tłumie /kolumnach, pociągach/ na małej powierzchni z dużą prędkością /35-50km/h/ była trudna i wymagająca. Zdarzało się, że faworyci również zaliczali upadki, co wykluczało ich z walki o medale.

Czytaj dalej

Policja apeluje: motocyklisto zwolnij! Masz tylko jedno życie!

Ostatnie ciepłe i słoneczne dni sprawiły, że na ulicach naszego miasta i drogach powiatu gostynińskiego zwiększył się ruch miłośników „dwóch kółek”. W naszym powiecie zarejestrowanych jest 2842 motocykli. Jest to bardzo duża grupa, a liczba miłośników jazdy na motocyklach z roku na rok ciągle rośnie. Większość kierujących motocyklami to pasjonaci, którzy przejażdżkę jednośladem traktują jako formę relaksu i okazję do spotkań z przyjaciółmi. Zwracają oni szczególną uwagę na zachowania innych uczestników ruchu, szczególnie kierowców samochodów osobowych, którzy nie zauważają motocykli przy zmianie pasa ruchu, niechętnie umożliwiają przejazd na zakorkowanych ulicach czy wymuszają pierwszeństwo przejazdu. Cechuje ich poszanowanie dla przepisów prawa i wysoka kultura jazdy, a krążące negatywne opinie, o tej grupie użytkowników dróg, są dla nich bardzo krzywdzące.

Czytaj dalej

500 plus: w Pacynie wypłacają pierwsze świadczenia

Od dziś w gminie Pacyna wypłacane będą pierwsze świadczenia wychowawcze 500 plus! Do GOPS-u trafiło niemal dwieście wniosków, a urzędowy podpis pojawił się już na 40 z nich. Jak dodają pracownicy ośrodka, boom na składanie wniosków jednak już minął.

Czytaj dalej

STARY GOSTYNIN DO 1945 ROKU

  • Gostynin Rynek

GOSTYNIN - SZPITAL W KRUKU

  • Gostynin - Szpital Kruk - Daniel