• Centrum polis - ubezpieczenia w Gostynin

  • Gostynin Gala Disco Polo

Są wyniki sekcji zwłok chorego na świńską grypę! Zabiło go AH1N1?

Już wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci 34-letiego płocczanina, który w środę zmarł w szpitalu w Gorzewie. Jak informuje dyrekcja lecznicy, mężczyzna zmarł w wyniku niewydolności krążeniowo-oddechowej. Nie można wykluczyć, że przyczynił się do tego wirus AH1N1, który wykryto u pacjenta, choć jak słyszymy jego zawartość w organizmie zmarłego była niewielka. Wciąż trwa zakaz odwiedzania pacjentów przebywających na oddziale pulmonologicznym, ograniczono również częstotliwość odwiedzin na pozostałych oddziałach. Szpital zapewnia jednak, że póki co nie stwierdzono innych przypadków zakażenia wirusem świńskiej grypy. Więcej szczegółów wkrótce.

O fachu, który przeżywa renesans. Zamkowy wodzirej w TVP

Jak mówi, praca jest jego pasją, podczas której daje z siebie 100 procent - Radosław Florczak - bo o nim mowa, wczoraj gościł w programie "Budzi się ludzi" emitowanym na antenie TVP 3. Pan Radek jest wodzirejem współpracującym z gostynińskim zamkiem, gdzie miał już okazję poprowadzić parę imprez. W trakcie poniedziałkowego programu opowiadał o arkanach swojego fachu łączącego w sobie elementy aktorstwa, tańca, czy DJ-ingu. Jesteście ciekawi?

Czytaj dalej

Spółdzielnia szykuje grubą inwestycję. Roboty ruszą jeszcze w tym roku

Tremomodernizację i termoregulację aż 11 bloków zaplanowała na ten rok Gostynińska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wśród nich znajdują się budynki: przy ul. Czapskiego 4, 6, 8 i 12, Kilińskiego 7a, 7b, 7c i 17 oraz Armii Krajowej 29, 31 oraz 33. Jak informuje prezes GSM, Andrzej Jakubowski, jeszcze w tym tygodniu powinno pojawić się zezwolenie od Nadzoru Budowlnaego, zaś w mracu ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie zadania. Póki co spółdzielnia nie chce mówić o kosztach inwestycji, jak słyszymy, należy poczekać na wyłonienie zwycięzcy przetargu. Wiadomo jedynie, że GSM stara się o pozyskanie niskoprocentowego kredytu w PKO B.P. Kiedy rozpoczną się pracę? O tym będziemy informować na bieżąco.

Udany sparing Mazura. Grad bramek i hat-trick Surmaka

Zwycięstwem zakończył się dla Mazura Gostynin pierwszy mecz kontrolny. W spotkaniu rozegranym w sobotę w Płocku, podopieczni Artura Szulwacha okazali się lepsi od Świtu Staroźreby wygrywając 5:3. Świetne zawody rozegrał Damian Surwak, który w zaledwie 14 minut skompletował hat-tricka.  Z dobrej strony pokazali się również nowi zawodnicy Mazura - Kiełbasa i Dębicki oraz debiutujący w seniorach zawodnik zespołu juniorów, Patryk Gronalewski. Mazur Gostynin - Świt Staroźreby 5:3. Strzelcy bramek dla Mazura: 27' Bartosz Komorowski, 59', 71' i 73' Damian Surmak, 68' Bartłomiej Dębicki (rzut karny).
 

Czytaj dalej

Miejskie działki na sprzedaż. Znajdą się chętni?

14 działek należących do miasta przeznaczył do sprzedaży burmistrz Paweł Kalinowski. Najdrożej wycenianym jest teren przy ul. Kutnowskiej, którego cena wywoławcza wynosi 220 tys. zł. W wykazie terenów przeznaczonych na sprzedaż widnieją także: trzy działki przy ul. Wacława Kujawy, -  71,7 tys. zł, 94 tys. zł oraz 90,3 tys. zł, dwie przy ul. Kraśnickiej - 76,6 tys. zł i 69,2 tys. zł ( w obu przypadkach do wylicytowanej ceny sprzdaży działek zostanie doliczony 23 proc. podatku VAT), ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego - 84,1 tys. zł, dwie przy ul. Kowalskiej - 42,9 tys. zł i 48,7 tys. zł (plus VAT), trzy przy ul. Kopernika - 28,7 tys. zł i 2x 29 tys. zł, a także po jednej przy ul. Iwaszkiewicza - 56,4 tys. zł. Morenowej - 55,5 tys. zł i Kard. Stefana Wyszyńskiego  - 84,1 tys. zł. Potencjalni kupcy są zapraszani na przetarg ustny nieograniczony, którego termin zostanie ogłoszony w oddzielnym ogłoszeniu.
 

Z poligonu do tvn-u. Gostyninianin w Rozmowach w Toku - już dziś!

Cztery wozy opancerzone o łącznej kwocie liczonej w setkach tysięcy złotych - to nie zasoby armii, a.. prywatna kolekcja gostyninianina! Zdzisław Jackowski - bo o nim mowa - jest emerytowanym żołnierzem i dumnym posiadaczem pojazdów militarnych, czym zrobił furorę nie tylko w naszym regionie. Pasję pana Zdzisława dostrzegły bowiem nawet stacje telewizyjne! Mężczyzna otrzymał zaproszenie do udziału w programie Ewy Drzyzgi, "Rozmowy w toku", gdzie zdobył sympatię na miarę prawdziwej gwiazdy. Odcinek z jego udziałem już dziś, o godz. 14:15!

Czytaj dalej

Gmina będzie na swoim! Niedługo rusza budowa nowego gmachu

Po niemal dwóch dekadach batalii, dociekania swoich praw i niekończących się rozprawach na szczeblach wszystkich instancji, przyszłość gminy wiejskiej Gostynin wreszcie nabiera barw. Kalwarie wójta, urzędników i radnych związane z użytkowaniem budynku przy Rynku, o który toczono z bój z władzami miasta dobiegł końca, a prace nad budową kompleksowego gmachu z przeznaczeniem dla gminy wiejskiej ruszają z kopyta. Ten kosztować ma łącznie 6 mln zł, a pierwszy szpadel dający sygnał do rozpoczęcia robót już na początku wakacji!

Czytaj dalej

Ofiara świńskiej grypy w szpitalu w Gorzewie?! Zmarł młody mężczyzna

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, w środę w szpitalu w Gorzewie zmarł 34-letni mężczyzna, u którego wykryto wirus świńskiej grypy! Wszystkim osobom, które na terenie lecznicy mogły mieć kontakt z zarażonym podano leki atywirusowe. Czy to właśnie wirus AH1N1 przyczynił się do śmierci pacjenta? To wykarze sekcja zwłok. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie świńska grypa odebrała życie kilku osobom m.in we Wrocławiu, Rzeszowie i Sokołowie Podlaskim. Czy mieszkańcy naszego regionu mają powody do obaw? We wtorek około południa dyrekcja szpitala przedstawić ma wyniki sekcji zwlok zmarłego.

Maluch 2016: 96 tys. zł dla Gostynina!

 Udało się! Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało Gostyninowi dofinansowanie w wysokości 96 tys. zł na realizację projektu w ramach Programu Maluch 2016. Dofinansowanie jest przeznaczane na nowe miejsca opieki,  funkcjonowanie istniejących placówek oraz dostosowanie ich do potrzeb lokalnej społeczności. Zakwalifikowanych do dofinansowania zostało ogółem 5676 miejsc opieki nad dziećmi w 337 placówkach, a na wsparcie przeznaczono blisko 13 mln zł.

 

Czytaj dalej

Będą dyskutować o strategii rozwoju miasta. Burmistrz zaprasza na warsztaty

 Burmistrz Paweł Kalinowski zaprasza mieszkańców Gostynina, przedstawicieli samorządu, jednostek miejskich, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz lokalnych liderów na drugie warsztaty związane z budowaniem Strategii Rozwoju Gminy Miasta Gostynina na lata 2016 – 2025. Spotkanie odbędzie się 11 lutego w godz. 12:30 – 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.
Tematem II-go spotkania będzie prezentacja celów i kierunków rozwoju miasta Gostynina wynikających ze zdefiniowanych problemów. Osobami prowadzącymi będą przedstawiciele firmy BSCE CONSULTING odpowiedzialni za przygotowanie strategii.

Właściciel firmy wylewał toksyczne odpady. Jest wyrok w sprawie chemikaliów przy ul. Ziejkowej

Sąd Rejonowy w Gostyninie wydał wyrok w sprawie toksycznych odpadów znalezionych w zeszłym roku w zwałach ziemi i gruzów przy ul. Ziejkowej. Jak się okazuje, oskarżony Dominik L. dokonywał nieuprawnionego usuwania substancji w postaci rozpuszczalników za pomocą koparki, przewożąc je z terenu swojej firmy! Istniało nawet zagrożenie, że chemikalia dostaną się do kanalizacji!  Sąd wymierzył oskarżonemu uzgodnioną z prokuratorem karę grzywny w wysokości 6 tys. zł. oraz zasądził wobec niego pokrycie kosztów sądowych.

Czytaj dalej

IdG:Prezes MPK zbojkotował posiedzenie! Śladowski wyjaśnia swoją absencję

Antagonizm pomiędzy Inicjatywą dla Gostynina a prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego przybiera na sile. Rajcy IdG zarzucają Piotrowi Śladowskiemu, że zlekceważył poniedziałkowe wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej. Spotkanie dotyczyć miało przedstawienia sytuacji w MPK - planowanych zwolnień wieloletnich pracowników, a także sprawy podwyżek cen wody i ścieków stanowiących oś najostrzejszego w ostatnim czasie konfliktu, który swój finał znalazł u Wojewody Mazowieckiego. Prezes na posiedzeniu jednak się nie zjawił  - Prezes zbojkotowął posiedzenie[...] Nie przysłał także nikogo w zastępstwie [...] To jest spółka gminna, a nie spółka prezesa - grzmią radni IdG. Postanowiliśmy zapytać Piotra Śladowskiego o przyczyny jego absencji.

 

Czytaj dalej

Zimowe wzmocnienia Mazura. Trzej piłkarze powitani w klubie

Wczoraj popułudniu władze Mazura Gostynin poinformował, że szeregi drużyny zasilili trzej piłkarze. Nowymi nabytkami Mazura są: Maciej Koziorowski, (ur.02.10.95) poprzednio występujący w drużynie Skry Drobin oraz Łukasz Kiełbasa (30.06.81) i Bartłomiej Dębicki (24.06.83), występujący dotychczas w Błękitnych Gąbin.
Najbliższą okazja do sprawdzenia umiejętności nowych zawodników będzie gra kontrolna w sobotę, 6 lutego o g. 17:00 ze Świtem Staroźreby na stadionie Wisły Płock. Przypomnijmy, że po 16 kolejkach Mazur z 10 pkt. na koncie zajmuje 16 miejsce w tabeli.

I Ty możesz pomóc Alusi! Dziewczynka czeka na przeszczep

Ala urodziłą się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, porażeniem kończyn dolnych, pęcherzem neurogennym i zwichniętymi bioderkami. Jej ciałko wyglądem nie przypominało „standardowego noworodka”. Jednak dziewczynka zmierzyła się z losem, rosła, a sprawy zaczęły przybierać pozytywny obrót. Alunia to cudowny przykład na to, jak szybka reakcja Pomagaczy i ich wiara potrafią sprawić, że jedna szansa daje drugą. Jest jednak pewien mur bardzo ciężki do przeskoczenia. Nóżki Ali cały czas nie mają czucia. Na 17 lutego dziewczynka ma zaplanowany przeszczep komórek macierzystych, lecz kwota potrzebna do przeszczepu dla jej rodziców nadal jest nieosiągalna.

 - Witam wszystkich bardzo serecznie. Nasza córeczka Alusia na 17 lutego ma zaplanowany przeszczep komórek macierzystych, a kwota potrzebna do przeszczepu nadal dla nas rodziców jest nie osiągalna. Alusia ma dziadków w Gostyninie, więc pewnie część osób już o niej słyszała, chociażby z racji zbórek czy przekazania 1%. bardzo Was prosimy nawet o najmniejsze wsparcie. Niech ten maluszek ma szansę na normalne życie. Dziękujemy - rodzice.

STARY GOSTYNIN DO 1945 ROKU

  • Gostynin Szpital
  • Gostynin Rynek
  • Gostynin Getto

GOSTYNIN - SZPITAL W KRUKU

  • Gostynin - Szpital Kruk
  • Gostynin - Szpital Kruk - Daniel
  • Gostynin - Szpital Kruk - Centrala