Reklama

Błysnęli wiedzą o Żołnierzach Wyklętych. Minister pogratulował laureatom

Opublikowano:
Autor:

Błysnęli wiedzą o Żołnierzach Wyklętych. Minister pogratulował laureatom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Młodzież gostynińskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wykazała się nie lada wiedzą na temat polskiego powojennego podziemia antykomunistycznego. Wczoraj w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla młodzieży, w którym udział wzięło 22 laureatów eliminacji szkolnych.

Młodzież gostynińskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wykazała się nie lada wiedzą na temat polskiego powojennego podziemia antykomunistycznego. Wczoraj w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla młodzieży, w którym udział wzięło 22 laureatów eliminacji szkolnych.

W towarzystwie, między innymi Macieja Małeckiego – Ministra w Kancelarii Premiera, Magdaleny Merty - przedstawiciela Ministra Jana Kasprzyka - Szefa Urzędu ds. Kombatantów, Katarzyny Syrkus – Prezes Fundacji „Roskoart” oraz dr Rafała Roskosińskiego – pioniera i legendy polskiego muralu, burmistrz Paweł Kalinowski wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Laureatami tegorocznego konkursu są:
I miejsce – Maciej Chybicki
II miejsce – Martyna Gęsiarz i Magdalena Filińska
III miejsce - Michalina Dobaczewska i Weronika Jasińska

- Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom świetnych wyników i wiedzy o wartościach, ideałach i postawach żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Dzięki takim przedsięwzięciom kształtują się postawy patriotyczne wśród młodego pokolenia - mówi włodarz Gostynina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE