Reklama

Heca na swojską nutę czyli małżeński kabaret

Opublikowano:
Autor:

Heca na swojską nutę czyli małżeński kabaret - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wanda Dolman–Rzyska i Eugeniusz Rzyski od 1991 roku bawią dzieci i dorosłych jako kabaret Trójka. W czwartek 15 marca o 17.00 będzie można podziwiać ich w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

Wanda Dolman–Rzyska i Eugeniusz Rzyski od 1991 roku bawią dzieci i dorosłych jako kabaret Trójka. W czwartek 15 marca o 17.00 będzie można podziwiać ich w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. 

Przez pond 30 swojej scenicznej działalności Wanda Dolman–Rzyska i Eugeniusz Rzyski zagrali kilka tysięcy spektakli – kabaretowych, komediowych, poetyckich. Na ich koncie są również programy estradowe oraz spektakle muzyczne. Równie dobrze radzą sobie na niewielkich scenkach, jak i na wielkich estradach. Wanda zdobyła pierwszą nagrodę Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Eugeniusz – tytuł Aktora Roku 2005 w plebiscycie Gazety Wyborczej.
Eugeniusz Rzyski nie tylko gra, ale również reżyseruje, a także komponuje muzykę do teatralnych spektakli. 
Chociaż od lat skupiają się na swoim autorskim kabarecie, nie chcą zrywać kontaktów z teatrem. Grywają w Teatrze Polskim im. H. Konieczki w Bydgoszczy, w Szopce Telewizji Bydgoskiej reżyserowanej przez Zdzisława Prussa. Podczas spotkań poetyckich interpretują różne wiersze. Bywają jurorami w konkursach recytatorskich i na przeglądach teatrów dziecięcych i młodzieżowych.
Muzyczną niespodziankę dla uczestników spotkania z kabaretem Trójka przygotowała młodzież ze Szczawina Kościelnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE