Reklama

Historia Żydów w Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

Historia Żydów w Gostyninie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W drugiej części obchodów (20.09.2018) przygotowanych przez Wielokulturowy Gostynin, zebranych w Zamku Gostynińskim gości i mieszkańców naszego miasta powitał Piotr Syska, który opowiedział, jak powstał projekt Wielokulturowego Gostynina, przybliżył jego twórców i działaczy. Zrelacjonował też co do tej pory zrealizowano.

W drugiej części obchodów (20.09.2018) przygotowanych przez Wielokulturowy Gostynin, zebranych w Zamku Gostynińskim gości i mieszkańców naszego miasta powitał Piotr Syska, który opowiedział, jak powstał projekt Wielokulturowego Gostynina, przybliżył jego twórców i działaczy. Zrelacjonował też co do tej pory zrealizowano.

Następnie pan Piotr zaprosił dr. Przemysława Nowogórskiego do odczytu dotyczącego historii Żydów w Gostyninie. Prelegent wspomniał też o ciekawostkach historycznych, które przekazywane były ustnie i nie ma żadnych dokumentów na ich temat, gdyż zostały zniszczone w czasie wojny.

Publiczność z zainteresowaniem wysłuchała tego, co dawniej działo się w naszym mieście.

Podziękowania za odczyt złożył Burmistrz Paweł Kalinowski, który podsumował wykład tym, że wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii żydowskiej w naszym mieście.

Na zakończenie Piotr Syska zaprosił wszystkich chętnych do spaceru szlakiem Wielokulturowego Gostynina.

Źródło: UM Gostynina

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE