Reklama

"Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą". Impreza już w najbliższy piątek

Opublikowano:
Autor:

"Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą". Impreza już w najbliższy piątek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek na kolejny koncert z cyklu "Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą". Koncert realizowany będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, którego pomysłodawcą jest Michał Bartosiak.

Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek na kolejny koncert z cyklu "Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą". Koncert realizowany będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, którego pomysłodawcą jest Michał Bartosiak.

termin: 5 października - piątek
miejsce: Zamek gostyniński
star: 19.00

Gwiazdą koncertu Gigant polskiej gitary bluesowej:

Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). Odznaczony w 2017 roku medalem "Gloria Artis - Zasłużony Kulturze" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz medalem "zasłużony dla Miasta Wrocławia". Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2018 roku zagrało razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny Rekord i ponad trzykrotnie poprzedni amerykański Rekord Guinnessa. Współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i wieloma amerykańskimi bluesmanami . Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai. Dwa jego albumy : CD + DVD "Cichoński -The Best of Studio and Live" i autorski "Soba gram" były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012. 

Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014 .

W programie swoich koncertów artysta wykonuje własne wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy a także autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram", która właśnie ukazała się na vinylu. Towarzyszyć mu będą znakomici muzycy:
Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak - z grupy MIKROMUSIC, i jeden z najlepszych polskich basistów jazzowych - Tomasz Grabowy.

Leszek Cichoński wykonanie - TUTAJ 

Serdecznie zapraszamy !

Źródło: UM Gostynina

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE