Reklama

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Policjanci spotkali się z uczniami szkoły w Sannikach i Pacynie

Opublikowano:
Autor:

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Policjanci spotkali się z uczniami szkoły w Sannikach i Pacynie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W minionym tygodniu funkcjonariusze KPP w Gostyninie spotkali się z uczniami szkoły w Sannikach i Pacynie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, której głównym celem jest promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

W minionym tygodniu funkcjonariusze KPP w Gostyninie spotkali się z uczniami szkoły w Sannikach i Pacynie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, której głównym celem jest promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

Wczoraj (25.09.) policjanci spotkali się z uczniami w Pacynie, natomiast w ubiegły wtorek zawitali do szkoły w Sannikach. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Pracownicy WORD w Płocku przeprowadzili zajęcia na specjalnie przygotowanym torze rowerowym. Funkcjonariusze Policji zaprezentowali uczniom film „tak chcę być bezpieczny” oraz przedstawili właściwe zachowania w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz w kontakcie z osobą obcą czy psem.

Starsi uczniowie mogli dodatkowo zapoznać się z zagrożeniami jakie niesie za sobą zażywanie „dopalaczy”. Panel trzeci to zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane przez ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, którzy omawiali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy rowerowe oraz odblaski ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Źródło: KPP W Gostyninie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE