Reklama

Reklama

Kupujemy lampę polimeryzacyjną do gabinetu dentystycznego. O czym musimy pamiętać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kupujemy lampę polimeryzacyjną do gabinetu dentystycznego. O czym musimy pamiętać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W dobie materiałów kompozytowych nie sposób świadczyć usług stomatologicznych bez lampy polimeryzacyjnej. Nie trzeba szukać daleko, aby znaleźć urządzenie do polimeryzacji w atrakcyjnej cenie. Pytanie tylko, czy zakup taniego sprzętu do utwardzania wypełnień zawsze się opłaca? Oprócz ceny jest przecież wiele innych parametrów, którym warto się przyjrzeć przed zakupem. W tym artykule podpowiadamy, jak znaleźć rozsądny cenowo sprzęt, zapewniający polimeryzację na wysokim poziomie.

Reklama

 

Lampa polimeryzacyjna ma ułatwiać pracę: powinna być wydajna i nowoczesna

W utwardzaniu założonego wypełnienia bardzo ważny jest czas. Należy szukać urządzeń zaawansowanych technologicznie, które pracują szybko i nie przegrzewają miazgi zęba. Najlepiej, gdy lampa polimeryzacyjna generuje wyłącznie zimne światło lub ma wbudowane chłodzenie, co znacznie podnosi jakość leczenia. Sprzęt wykorzystywany w gabinetach stomatologicznych musi cechować się dużą mocą i umożliwiać jednorodną polimeryzację w kilka sekund. Dobrze, gdy intensywność światła jest stała, co zapewnia równomierne wnikanie światła w głąb wypełnienia.


Przydatnym udogodnieniem jest opcja regulacji czasu naświetlania – np. poprzez wybór jednego z zaprogramowanych trybów pracy. Nie da się ukryć, że najwygodniejsze w obsłudze są modele bezprzewodowe. Takie lampy polimeryzacyjne ułatwiają utwardzenie materiału niezależnie od miejsca w jamie ustnej. Nowoczesny design pełni więc nie tylko rolę estetyczną: ergonomiczny uchwyt i wyprofilowany kształt sprawiają, że lampa dobrze leży w dłoni. Warte uwagi są m.in. urządzenia z wąskimi główkami. Nie wymagają one szerokiego otwierania ust i umożliwiają polimeryzację powierzchni, do których dostęp jest utrudniony.


Dobra lampa w dłoni doświadczonego stomatologa gwarancją właściwej polimeryzacji


Wiele się słyszy o lampach polimeryzacyjnych, które wskutek choćby delikatnego ruchu ręką, tracą swoją moc. Aby wypełnienie zostało solidnie utwardzone, a ryzyko próchnicy wtórnej maksymalnie zminimalizowane, należy zaopatrzyć się w lampę wysokiej jakości. W sklepie z wyposażeniem dla gabinetów stomatologicznych LUBDENT można zamówić lampy polimeryzacyjne nowej generacji. Są to urządzenia z wykrywaczem próchnicy, pracujące w różnych trybach: stałym, narastającym, a nawet pulsacyjnym. W asortymencie sklepu czekają przystępne cenowo, profesjonalne lampy bezprzewodowe – przeznaczone do precyzyjnej polimeryzacji wypełnień kompozytowych i innych materiałów. Przeglądając ofertę zwracaj uwagę na parametry sprzętu, w tym jego moc, czas działania bez ładowania, tryby pracy, wagę. Kwestię ceny traktuj drugorzędnie: lampa polimeryzacyjna ma dobrze spełniać swoje zadanie, a jej zakup powinien być inwestycją na długie lata.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE