Reklama

Muzyczna uczta w MCK. Tak smakuje piątek po wiedeńsku! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Muzyczna uczta w MCK. Tak smakuje piątek po wiedeńsku! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Niczym wody modrego Dunaju, przez salę widowiskową Miejskiego Centrum Kultury przepłynęły dzisiejszego wieczoru dźwięki autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów. W trakcie Koncertu Wiedeńskiego, nawiązującego do tradycyjnych, noworocznych gali odbywających się w sercu Austrii, rozbrzmiały największe dzieła Johanna Straussa, a scenę opanowali muzyczni wirtuozi młodego pokolenia. Publika miała okazję na własne uszy przekonać się o sile głosu Katarzyny Staroń i... Bartosza Nowaka.

Niczym wody modrego Dunaju, przez salę widowiskową Miejskiego Centrum Kultury przepłynęły dzisiejszego wieczoru dźwięki autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów. W trakcie Koncertu Wiedeńskiego, nawiązującego do tradycyjnych, noworocznych gali odbywających się w sercu Austrii, rozbrzmiały największe dzieła Johanna Straussa, a scenę opanowali muzyczni wirtuozi młodego pokolenia. Publika miała okazję na własne uszy przekonać się o sile głosu Katarzyny Staroń i... Bartosza Nowaka.

Laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie - te referencje mówią same za siebie. A kiedy w grę - i to w dosłownym tego słowa znaczeniu - wchodzą najznakomitsze utwory Johanna Straussa, apetyt miłośników muzyki klasycznej wydaje się w pełni zaspokojony.

W trakcie dzisiejszej gali w MCK zabrzmiały wybitne arie operetkowe, takie jak: "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Ponadto, wszyscy przybyli mogli usłyszeć m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch". 

Utwory króla walca niejednemu z dzisiejszych gości towarzyszyć będą jeszcze w objęciach Morfeusza. Kolejne spotkanie już za rok (?). 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE