Reklama

Promocja książki "Kościół Maryi Panny Matki Kościoła w Gostyninie"

Opublikowano:
Autor:

Promocja książki "Kościół Maryi Panny Matki Kościoła w Gostyninie" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W dniu wczorajszym (24.09.18) w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego miała miejsce promocja książki pt. "Kościół Maryi Panny Matki Kościoła w Gostyninie" autorstwa pani Jolanty Bigus. Wkład w książkę miał także pochodzący z Gostynina ks. prof. Henryk Seweryniak, a korekty dokonała pani Julia Łoś.

W dniu wczorajszym (24.09.18) w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego miała miejsce promocja książki pt. "Kościół Maryi Panny Matki Kościoła w Gostyninie" autorstwa pani Jolanty Bigus. Wkład w książkę miał także pochodzący z Gostynina ks. prof. Henryk Seweryniak, a korekty dokonała pani Julia Łoś.

Gości powitał ks. dziekan Ryszard Kruszewski, który wyraził ogromne zadowolenie z nowej książki i dokładnie opisanej historii kościoła. Zaprosił też uczniów z Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostynina do wystąpienia. Młodzi muzycy za pięknie wykonany koncert otrzymali gromkie brawa i upominki książkowe.

Jako kolejna wystąpiła autorka książki pani Jolanta Bigus. Opowiedziała o jej zawartości i wkładzie ks. prof. Henryka Seweryniaka, który zawarł rozważania drogi krzyżowej, znajdującej się w świątyni w formie witraży. Książka składa się z czterech rozdziałów. W pierwszym zawarty jest rys historyczny, w kolejnym opisane są starania parafii dotyczące odbudowy kościoła. W trzecim rozdziale zawarto opis prac budowlanych w latach 1969-1978, natomiast czwarty przedstawia głównego budowniczego ks. Józefa Gerwatowskiego.

Podczas swego wystąpienia ks. Seweryniak wspominał z nostalgią kościół "na górce", w którym uczestniczył we Mszach św. i przyjmował sakramenty święte.

Słowa podziękowania i wdzięczności za trud włożony w napisanie książki, pani Jolancie Bigus złożył burmistrz Paweł Kalinowski.

Na zakończenie spotkania autorka składała autografy osobom, które zakupiły książki.

Książkę można nabyć w zakrystii kościoła pw. NMP Matki Kościoła w cenie 20,00 zł.

Źródło: UM Gostynina

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE