Reklama

„Przystanek Historia”. Gościem spotkania była Elżbieta Olszewska-Schilling

Opublikowano:
Autor:

 „Przystanek Historia”. Gościem spotkania była Elżbieta Olszewska-Schilling  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Autorka książki „Sezon na bratki” Elżbieta Olszewska-Schilling była gościem spotkania z cyklu „Przystanek Historia” zorganizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną im. Jakuba z Gostynina.

Autorka książki „Sezon na bratki” Elżbieta Olszewska-Schilling była gościem spotkania z cyklu „Przystanek Historia” zorganizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną im. Jakuba z Gostynina.

Elżbieta Olszewska-Shilling, która posługuje się literackim pseudonimem Elik Aimee, jest nie tylko autorką wielu pasjonujących książek, ale również dziennikarką radiową i telewizyjną oraz podróżniczką. Podczas spotkania z młodzieżą z gostynińskich szkół wyznała, że jako nastolatka marzyła o studiowaniu historii na Sorbonie, dziennikarstwie i podróżach. I niemal wszystkie marzenia udało się jej spełnić. Wprawdzie studia historyczne ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim, ale wśród jej wykładowców byli związani z paryską uczelnią Stefan Kieniewicz i Aleksander Gieysztor.

„Sezon na bratki” to zbiór opowiadań nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Stefana Żeromskiego. Bohaterem kilku z nich jest ojciec autorki – żołnierz Legionów Józefa Piłsudskiego. Elżbieta Olszewska-Shilling czytała fragmenty poświęconych swemu tacie opowiadań, wspominała związane z nim historie. Ale mówiła też o bliższych nam czasach – latach 80. i 90. XX wieku, czy o podróżach, które odbywała już w obecnym stuleciu.

Spotkanie z Elżbietą Olszewską-Schilling było nie tylko niezwykle ciekawą lekcją historii, ale i zachętą dla młodzieży do wzięcia udziału w konkursie „Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma… – moi przodkowie we wspomnieniach rodzinnych" organizowanego przez Międzyzakładową Komisję Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gostyninie, Starostwo Powiatowe w Gostyninie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina. Termin składania prac konkursowych przesunięty został do 31 października.

Bylibyśmy radzi, gdyby spotkanie pisarką stało się dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego w Gostyninie inspiracją do przygotowania prac konkursowych.

Źródło: MBP w Gostyninie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE