Reklama

Uczta dla miłośników sztuki i poezji. Za nami wernisaż wystawy Marka Kozińskiego

Opublikowano:
Autor:

Uczta dla miłośników sztuki i poezji. Za nami wernisaż wystawy Marka Kozińskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Piątkowe (7 września br.) popołudnie było ucztą dla miłośników sztuki i poezji jednocześnie. W galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy przedstawiciela żnińskiej grupy artystycznej – Marka Kozińskiego.

Piątkowe (7 września br.) popołudnie było ucztą dla miłośników sztuki i poezji jednocześnie. W galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy przedstawiciela żnińskiej grupy artystycznej – Marka Kozińskiego.

Zaprezentował on swoje obrazy inspirowane często innymi twórcami, ale także autorskie prace. Każdy obraz opatrzył własnym wierszem. Jednak nie był to koniec atrakcji, gdyż odbiorcy usłyszeli także piękną muzykę i utwór do którego tekst napisał żniński artysta.

Marek Koziński, to osoba nie tylko uzdolniona ale także bardzo skromna, bawiąca się kolorami i poezją. W latach 1967-1972 uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, następnie od 1972 do 1976 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Żninie mieszka od 1977 roku, gdzie prowadzi własną działalność już od wielu lat. Tworząc sprawia sobie, swoim odbiorcom i klientom wiele radości. Jego prace znajdują się na terenie Polski i poza jej granicami.

Na piątkowym wernisażu wszystkich zebranych powitała dyrektor Miejskiego Centrum Kultury – Aleksandra Milczarek, która przybliżyła krótko postać bohatera spotkania, kładąc nacisk na wszechstronne uzdolnienia artystyczne. Zaprosiła także na koncert w wykonaniu Chóru im. Stanisława Moniuszki że Żnina, który odbędzie się 13 września o godz. 18.00 w sali widowiskowej MCK.

Burmistrz Paweł Kalinowski w swoim wystąpieniu oprócz życzeń i gratulacji dla twórcy przypomniał, że niedługo miną 2 lata od kiedy artyści ze Żnina i Gostynina współpracują ze sobą.

Źródło: UM Gostynina

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE