Reklama

Reklama

Utrata bliskiej osoby w wypadku a zadośćuczynienie i odszkodowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Utrata bliskiej osoby w wypadku a zadośćuczynienie i odszkodowanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Pogodzenie się ze śmiercią bliskiej osoby w wypadku samochodowym jest szczególnie trudne. Mowa o nagłym i niespodziewanym zerwaniu więzi, które nie było poprzedzone chorobą i zazwyczaj zdarza się przedwcześnie. Rodzina zmarłego musi poradzić sobie z traumą oraz bolesną codziennością, w której w jednej chwili zabrakło żony, męża, dziecka... W takich okolicznościach ciężko jest znaleźć w sobie siły do negocjacji z ubezpieczycielem i walki o godne odszkodowanie oraz zadośćuczynienie. Sprawdziliśmy, do kogo najlepiej zgłosić się o pomoc.

Reklama

Rekompensata finansowa za śmiertelny wypadek samochodowy 

Trudno nam wyobrazić sobie sytuację, w której pogrążony w żałobie mąż domaga się od ubezpieczyciela świadczeń z tytułu śmierci żony i negocjuje proponowane kwoty. Utrata członka rodziny wiąże się z cierpieniem, które utrudnia skuteczne dochodzenie roszczeń odszkodowawczych. Zrozpaczona rodzina zazwyczaj przystaje na oferty ubezpieczycieli, byle tylko otrzymać jakiekolwiek świadczenie i móc skupić się na przeżywaniu żałoby. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kwoty proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe bywają zaniżane. Stosując odpowiednie metody negocjacyjne lub kierując sprawę na drogę sądową, w wielu przypadkach udaje się wyegzekwować nawet kilkukrotnie wyższe zadośćuczynienie i odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby, niż początkowo chciał wypłacić ubezpieczyciel.

Dlatego tak ważne jest żeby wiedzieć, z czyjej pomocy skorzystać w ramach ubiegania się o świadczenia pieniężne po stracie bliskiego. Działając na własną rękę nigdy nie osiągnie się takiego efektu, jak dysponując wsparciem doświadczonych prawników. Chcąc zyskać spokój, sprawę warto powierzyć specjalistom z Centrum Pomocy Odszkodowawczej: https://www.tuodszkodowania.pl/. Już podczas pierwszych konsultacji prawnicy zapoznają się z dokumentacją sprawy i zaproponują strategię działania. Taka pomoc w przypadku utraty najbliższej osoby, jest na wagę złota.


Odszkodowanie i zadośćuczynienie przysługują nie tylko rodzinie zmarłego

Trzeba zaznaczyć, że dochodzić świadczeń z tytułu śmierci bliskiej osoby mogą nie tylko najbliżsi członkowie rodziny (tj. rodzic, dziecko, małżonek, dziadkowie), ale również inne osoby, które pozostawały ze zmarłym w zażyłej relacji rodzinnej bądź uczuciowej. Nie ma przeszkód, żeby o odszkodowanie czy zadośćuczynienie ubiegał się narzeczony lub konkubent. Jeśli tylko uda się wykazać, że z osobą zmarłą łączyły go silne więzi emocjonalne, świadczenia zostaną przyznane. Oprócz odszkodowania za pogorszenie sytuacji materialnej i zadośćuczynienia za poniesione cierpienie, upoważnieni mogą otrzymać zwrot kosztów pogrzebu, a nawet rentę. Sprecyzowaniem realnych żądań i odpowiednim poprowadzeniem sprawy powinni zająć się specjaliści, np. prawnicy z AIF Kancelarii. Mają oni bogate doświadczenie w uzyskiwaniu wysokich świadczeń dla osób, które straciły kogoś bliskiego w wypadku samochodowym.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE