Reklama

Zachwycająca wystawa Zbyszka Piwońskiego

Opublikowano:
Autor:

Zachwycająca wystawa Zbyszka Piwońskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Mimo niesprzyjającej pogody w piątkowy (3 marca) wieczór, w sali wystaw im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury zebrali się pasjonaci sztuki z Gostynina i Żnina.

Mimo niesprzyjającej pogody w piątkowy (3 marca) wieczór, w sali wystaw im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury zebrali się pasjonaci sztuki z Gostynina i Żnina.

Spotkanie miało miejsce z okazji wystawy prac żnińskiego artysty - Zbyszka Piwońskiego.
Aleksandra Milczarek - dyrektor gostynińskiego MCK serdecznie powitała przybyłych gości oraz zaprosiła do wystąpienia bohatera wystawy. Artysta w swojej wypowiedzi opowiedział, czym jest dla niego rysowanie i praca z drewnem i jak wpływa na jego życie.
Burmistrz Paweł Kalinowski podziękował za przygotowanie tak pięknej wystawy i możliwość obcowania ze sztuką w wykonaniu rzeźbiarza.
Podczas oglądania prac i rozmów w kuluarach, często słyszało się słowa zachwytu nad prezentowanymi pracami, które przedstawiały postacie biblijne, ludowe, czy np. zwierzęta. Szczególna wrażliwość artystyczna uwidaczniała się w połyskujących skrzydłach anioła czy wyglądzie prezentowanych postaci. Żeby móc tworzyć takie piękne prace potrzebna jest bogata wyobraźnia i zdolność uchwycenia szczegółów, co doskonale potrafi przedstawić Z. Piwoński.
Tych z Państwa, którzy jeszcze nie widzieli tej wystawy, zachęcamy do odwiedzenia MCK i obcowania ze żnińską sztuką w wykonaniu jednego z jej artystów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE