Reklama

[ZDJĘCIA] Dzień patrona w SP w Pacynie

Opublikowano:
Autor:

[ZDJĘCIA] Dzień patrona w SP w Pacynie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Tradycją Szkoły Podstawowej w Pacynie jest to, że jesienią jest organizowany piknik z okazji Święta Patrona Szkoły Janusza Kusocińskiego.

Tradycją Szkoły Podstawowej w Pacynie jest to, że jesienią jest organizowany piknik z okazji Święta Patrona Szkoły Janusza Kusocińskiego.

Tegoroczne Święto Patrona odbyło się 9 X 2018r., uświetnili je swoją obecnością sportowcy: Jakub Krzewina –lekkoatleta, złoty medalistę i rekordzista świata w sztafecie

4 X 400m; Jerzy Kowalski-wioślarz, zwycięzca Pucharu Świata w Belgradzie; Wojciech Jankowski – wioślarz, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

W trakcie spotkania w szkole opowiadali oni o tym jak trafili do sportu, o swoich sukcesach oraz o tym co należy robić, aby je osiągnąć. Trofea, które przywieźli bardzo chętnie były oglądane przez dzieci i młodzież. Wspólnie obejrzeliśmy bieg 4x400 z udziałem Jakuba Krzewiny i jego zwycięski finisz.

Następnie wszyscy uczestnicy: goście honorowi, uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się na boisko, gdzie przy pięknej jesiennej pogodzie i wesołej atmosferze uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach dostosowanych do ich wieku i możliwości.

Na koniec obejrzano rywalizację naszych gości na ergonometrach.

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, w którym zwyciężyła uczennica klasy VII - Klaudia Fronczak, drugie miejsce zajął Jakub Kiełbasa (klasa VIII), trzecie – Adrianna Jóźwiak z klasy III gimnazjum.

Wyniki zawodów lekkoatletycznych: 60m (klasy IV-VI) I miejsce Wiktoria Modlibowska i Piotr Felczak, (klasy VII, VIII, III gim.) I miejsce Magda Ciechomska i Wojtek Jakubik; 600m (klasy IV-VI) I miejsce Zuzia Durka i Jakub Kowalczyk, (klasy VII, VIII, III gim.) I miejsce Iza Kowalska i Mateusz Witeczek; skok w dal (klasy IV-VI) I miejsce Kornelia Serwach i Bartek Krawczeski, (klasy VII, VIII, III gim.) Natalia Rzepnikowska i Mateusz Szymczak

Info: SP w Pacynie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE