Reklama

[ZDJĘCIA] Narodowe Czytanie w Gostyninie już za nami!

Opublikowano:
Autor:

[ZDJĘCIA] Narodowe Czytanie w Gostyninie już za nami! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości prezydent Andrzej Duda z małżonką zaproponowali, aby do Narodowego Czytania obok „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego dołączyć również „Antologię Niepodległości” zawierającą 44 utwory z różnych epok. Wśród nich była między innymi „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, znana również jako Mazurek Dąbrowskiego. Od tej właśnie „Pieśni”, recytowanej przez Adama Migdalskiego rozpoczęła się gostynińska edycja „Narodowego Czytania”.

W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości prezydent Andrzej Duda z małżonką zaproponowali, aby do Narodowego Czytania obok „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego dołączyć również „Antologię Niepodległości” zawierającą 44 utwory z różnych epok. Wśród nich była między innymi „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, znana również jako Mazurek Dąbrowskiego. Od tej właśnie „Pieśni”, recytowanej przez Adama Migdalskiego rozpoczęła się gostynińska edycja „Narodowego Czytania”.

Pierwszy fragment przeczytali burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski z małżonką, kolejne zaś – mieszkańcy Gostynina i okolicy, między innymi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Gostyninie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku Szkoły Podstawowej nr 5 im. im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV z oddziałami gimnazjalnymi w Gostyninie. Specjalnie dla czytających i słuchających Natalia Smyczyńska zaśpiewała „Sen o Warszawie" i ,,Jej portret".

Dzięki uprzejmości Izby Pamięci Generała Kuklińskiego na gostynińskim rynku podziwiać można było wystawę „Generał Kukliński – Polska Samotna Misja ", która cieszyła się sporym powodzeniem nie tylko wśród uczestników Narodowego Czytania, ale i wśród przypadkowych przechodniów. O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbał Adam Grabarczyk. Akcja nie odbyłaby się bez pomocy pracowników Urzędu Miasta Gostynina i Pawła Tomaszewskiego.

Źródło: MBP Gostynin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE