Reklama

[ZDJĘCIA] Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie

Opublikowano:
Autor:

[ZDJĘCIA] Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W niedzielne popołudnie odbył się, w ramach Budżetu Obywatelskiego, I Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores w Gostyninie.

W niedzielne popołudnie odbył się, w ramach Budżetu Obywatelskiego, I Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores w Gostyninie.

Swoje wokalne talenty zaprezentowało siedem zespołów. Chóry nie tylko z Gostynina i jego okolic, ale także z Płocka i Swarzędza. Wszystkie występy podczas festiwalu zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Laureatem pierwszego gostynińskiego festiwalu został Chór Chaverim ze Swarzędza. Pierwsze i drugie miejsce przypadło płockim chórom - Tibi Cantamus i Solidarni. Miejsce trzecie zdobył Chór Vox Cordis, działający w Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi w Białem, którego dyrygentem jest Michał Pilichowicz – lider projektu. Najlepszym dyrygentem został Daniel Iwanowski ze Swarzędza.

W ramach festiwalu odbył się także koncert muzyki filmowej i rozrywkowej w wykonaniu zespołu DownTown Brass. Zespół instrumentów dętych blaszanych zachwycił wszystkich obecnych na zamku gostynińskim, poprzez zaprezentowanie melodii znanych nam, zarówno z filmów, jak i bajek.

Na zakończenie festiwalu wszystkie chóry wspólnie wykonały utwór „Rota”.

Źródło: UM Gostynina

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE