Reklama

[ZDJĘCIA] Obchody Dnia Papieskiego w "Trójce"

Opublikowano:
Autor:

[ZDJĘCIA] Obchody Dnia Papieskiego w "Trójce" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża społeczność Trójki postanowiła w sposób szczególny uczcić ten jubileusz.

Z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża społeczność Trójki postanowiła w sposób szczególny uczcić ten jubileusz.

Podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, w przemówieniu do młodych na Westerplatte (1987 r.) Ojciec Święty mówiąc o wartościach, których należy bronić, odwołał się do postawy patronów Szkoły - Obrońców Westerplatte, stawiając ich za wzór do naśladowania. Treść Jego wypowiedzi znajduje się na tablicy upamiętniającej postać św. Jana Pawła II, którą po uroczystej akademii, odsłonili zaproszeni goście w obecności przedstawicieli uczniów i nauczycieli. Obok kamienia, na którym umieszczono tablicę, został posadzony dąb pamięci ofiarowany przez Nadleśnictwo Gostynin. 

Owocem współpracy z płockim Caritas jest włączenie się gostynińskiej Trójki w akcję "Pola Nadziei" polegającej na pomocy osobom chorym, przebywającym w hospicjach. Znakiem rozpoznawczym akcji jest sadzenie cebulek żonkili, które w liczbie ok. 500 posadzono na skwerze przed szkołą.

Żółty kolor kwiatów, które zakwitną wiosną znalazł również odzwierciedlenie w elementach stroju uczniów w dniu uroczystości szkolnej, która odbyła się dokładnie 16 października br. 

Społeczność szkoły wyraża serdeczne podziękowanie osobom, które wsparły to ważne wydarzenie: pani Wioletcie Laskowskiej – Dyrektor Kaufland Gostynin, która przekazała kamień pod pamiątkową tablicę i bony, panu Janowi Głąbińskiemu za nieodpłatne zamontowanie tablicy, ks. Szczepanowi Bugajowi, dyrektorowi Caritas Płock i pani Małgorzacie Przemyłskiej z płockich „Pól Nadziei”, którzy ofiarowali cebulki żonkili, cukierki dla uczniów i album o Janie Pawle II.

Za przybycie na uroczystość społeczność szkoły dziękuje: ks. dziekanowi Ryszardowi Kruszewskiemu, pani Barbarze Gieruli – przewodniczącej oświatowej „Solidarności”, panu Andrzejowi Robackiego - przewodniczącemu Rady Miasta Gostynina, prezydium Rady Rodziców Szkoły: pani Anecie Rudzińskiej, pani Marlenie Rutkowskiej, panu Krzysztofowi Romanowskiemu.

Uroczystość nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie wielu uczniów, którzy pod opieką pań Iwony Markus, Moniki Zaremby oraz sióstr Elwiry i Kingi przygotowali to zacne wydarzenie.

(fot. C. Zalewski)
Info: SP nr 3 w Gostyninie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE