Reklama

Reklama

Online czy tradycyjnie? Podpowiadamy, jak przeprowadzić windykację w 2021 roku!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Online czy tradycyjnie? Podpowiadamy, jak przeprowadzić windykację w 2021 roku! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Niestety. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba zadłużonych Polaków. Zdecydowana większość z nich ma olbrzymie problemy z regularną spłatą zobowiązań finansowych. Mowa tu nie tylko o kredytach, ale również o podpisywanych wcześniej kontraktach z przedsiębiorcami oraz innych takich krokach. Obawiasz się, że na przysługujące Ci pieniądze czekasz już za długo? Zainteresuj się windykacją! W tym artykule wyjaśniamy, jak skutecznie wyegzekwować nawet największe sumy od dłużników w 2021 roku. Zwłaszcza, że współczesna branża prawnicza otwiera przed Tobą dwa rozwiązania. Sąd tradycyjny czy nowoczesna organizacja, działająca stuprocentowo online? Rozstrzygamy!

Reklama

Czas rozwiązywania sporu. Jak nowoczesność wypada w starciu z tradycyjnymi rozwiązaniami?

Posiadasz licznych dłużników, którzy zalegają z płatnościami już kilka dobrych miesięcy? Jeżeli znajdujesz się w tej przykrej sytuacji, prawdopodobnie zależy Ci na czasie. Przecież jest on o wiele bardziej cenniejszy od pieniędzy, prawda? Nowoczesny e-sąd, działający w internecie, charakteryzuje się maksymalną szybkością rozwiązywania tego typu sporów. To zupełne przeciwieństwo tradycyjnych sądów, gdzie postępowania windykacyjne potrafią się ciągnąć nawet miesiącami. Sąd online rozwiązuje kwestię problematycznych formalności, oczekiwania i przede wszystkim konieczności osobistego wstawiennictwa na rozprawie. Całość zostanie zrealizowana przez sieć. Jak widać na dołączonym przykładzie, odzyskiwanie należnych Ci zobowiązań może odbywać się na bardzo komfortowych warunkach. E-sądy powstały z myślą właśnie o niezwykle zabieganych osobach. Skorzystaj z elektronicznego postępowania upominawczego i przestań roztrwaniać czas na osobiste wypełnianie kroków, które możesz wykonać bez wychodzenia z domu.

 

Skuteczna windykacja a koszty. Odzyskiwanie długu nie musi generować strat pieniężnych

Porównanie kwestii komfortu korzystania z tradycyjnego sądu a nowoczesnego e-sądu nie może generować żadnych wątpliwości. Jeżeli chodzi o 2021 rok, egzekwowanie długów powinno odbyć się za pośrednictwem internetu. Jakie jeszcze zalety przemawiają za takim rozwiązaniem? Zwróć uwagę również na koszt prowadzenia postępowania windykacyjnego. Tutaj także sąd internetowy deklasuje standardowe placówki. W przypadku elektronicznego postępowania upominawczego wynosi ona 1,25% sumy, o którą toczy się spór. Finanse mogą zostać jeszcze zminimalizowane, jeżeli wierzyciel weźmie pod uwagę aspekt wcześniej wspomnianego rozwiązywania spraw bez wychodzenia z domu. Zazwyczaj, aby być stuprocentowo pewnym sukcesu, warto korzystać z pomocy doświadczonych prawników. Do tego dochodzi kwestia opłacenia dojazdów na rozprawy oraz wiele innych kosztów, na które pozornie nie zwraca się uwagi. E-sąd ściąga z Ciebie takie zobowiązania. Chociaż tutaj także poleca się nawiązanie współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami. Znajdziesz ich w AIF Kancelaria. To grupa prawników, wyspecjalizowanych w prowadzeniu windykacji za pośrednictwem Elektronicznego Postępowania Upominawczego EPU.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE