Reklama

Reklama

Planujesz zakup witryn ekspozycyjnych na potrzeby muzeum? O tym pamiętaj!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Planujesz zakup witryn ekspozycyjnych na potrzeby muzeum? O tym pamiętaj! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wyposażenie muzeum w profesjonalne meble to inwestycja na długie lata. Musi być starannie przemyślana i ściśle odpowiadająca potrzebom danej jednostki. Przechowywanie eksponatów może odbywać się wyłącznie w określonych warunkach, dlatego też zamówienie regałów, witryn i innych elementów systemów wystawienniczych najkorzystniej jest złożyć bezpośrednio u producenta. Dowiedz się więcej na temat funkcjonalnych mebli ekspozycyjnych i zobacz, o czym pamiętać, kupując je do muzeum.

Reklama

Rozejrzyj się za producentem witryn, gotowym sprostać Twoim potrzebom

W żadnym muzeum nie może zabraknąć witryn oraz gablot, wyposażonych w półki do ekspozycji rozmaitych przedmiotów. Przydatne okazują się również lady muzealne oraz mniejsze ekspozytory. Część zbiorów umieszcza się na dużych regałach, wybrane obiekty na postumentach, a obrazy, zdjęcia i plakaty podwiesza, np. wykorzystując do tego linkowe systemy przyścienne. O ile niektóre z wymienionych elementów zabudowy mają charakter opcjonalny, witryny ekspozycyjne to obowiązkowe wyposażenie każdego muzeum. Zamawiając je należy uwzględnić między innymi to, jakiego rodzaju eksponaty planujemy w nich umieścić.

Gabloty muszą być dostosowane do konkretnych obciążeń i zaprojektowane na wymiar, co pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał pomieszczenia. Warto zastanowić się nad wyborem witryn ze wzmocnionym szkłem oraz ulepszonymi zamkami. Na rozważenie zasługuje również rodzaj oświetlenia: najczęściej stosuje się klasyczne boczne reflektorki. Te można jednak zastąpić lampami LED w formie pasków z diodami. Przed nawiązaniem współpracy w zakresie produkcji gablot ekspozycyjnych wskazane jest sprawdzenie, czy dany wykonawca realizuje zlecenia adekwatnie do wizji zamawiającego. Wiele firm stara się narzucić gotowe rozwiązania, co w przypadku systemów ekspozycyjnych do muzeów rzadko kiedy zdaje egzamin.

Meble muzealne nowej generacji: są solidne i atrakcyjne wizualnie

Przy zakupie witryn ekspozycyjnych należy przykładać dużą wagę do ich jakości. Nie bez znaczenia pozostają również kwestie praktyczne: meble muzealne powinny nie sprawiać problemów w obsłudze. Najlepiej, gdy witryna otwiera się intuicyjnie, a jej zawartość jest solidnie zabezpieczona. Na uwadze trzeba mieć także aspekt wizualny. Decydując się na witryny z malowanymi profilami, dobrze jest być konsekwentnym. Niech wszystkie elementy systemu wystawienniczego będą spójne pod kątem wizualnym i tworzą harmonijną całość. Bezkonkurencyjnej jakości konstrukcje ekspozycyjne w nowoczesnym stylu oferuje producent Omega System. Wśród rozwiązań przeznaczonych do muzeów, firma proponuje m.in. gabloty z kopułą osadzoną na cokole, witryny stolikowe oraz gabloty wiszące. Produkcja odbywa się na zamówienie, a dostarczone systemy cechują się starannym wykonaniem i wysoką estetyką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE