Zamknij
REKLAMA

Monitoring miejski jeszcze w tym roku! Będzie bezpieczniej?

10:17, 07.03.2018 | B.N
REKLAMA
Skomentuj

Oko Wielkiego Brata oraz jego liczne rodzeństwo już niebawem obserwować będą poczynania mieszkańców. Jeszcze w tym roku na terenie Gostynina pojawi się bowiem 12 kamer monitoringu miejskiego. W Urzędzie miasta trwają zaawansowane przygotowania do rozpoczęcia inwestycji, która kosztować ma 200 tys. zł. Gdzie zamontowane będą kamery?

Wprowadzenie monitoringu miejskiego świtało władzom już 2 lata temu, lecz wówczas urząd i rada nie były w stanie wypracować wspólnego stanowiska w tej sprawie. Teraz powinno obyć się bez zgrzytów. 

Na to zadanie w budżecie miasta na 2018 rok zabezpieczono 200 tys. zł. Po konsultacjach z Komendą Powiatową Policji ustalono, iż na terenie Gostynina pojawi się 12 kamer. Gdzie dokładnie? Priorytetem jest centrum oraz tzw. drogi wylotowe na Kutno i Płock. Burmistrz zaznacza, że urząd będzie starał się konsekwentnie, co roku poszerzać monitoring miejski.

- Obecnie prowadzone są rozmowy z firmą MDI MEDIA w kwestii użyczenia kanalizacji światłowodowej, zaś Wydział Inwestycji zajmuje się wstępnym przygotowaniem zapytania ofertowego - wyjaśnia Paweł Kalinowski.

Jak dodaje włodarz, chwilowo z ogłoszeniem przetargu należy się jednak wstrzymać, gdyż pojawia się szansa na spory zastrzyk finansowy ze środków zewnętrznych. Mowa o Rządowym programie ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka. Na początku lutego ogłoszono start III edycji programu, na lata 2018-2020.  W ciągu najbliższych dni Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji powinno podjąć decyzje ws. naboru projektów lokalnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa, w co wpisuje się również monitoring miejski. 

Burmistrz zapewnia, że niezależnie od wyników konkursu MSWiA, monitoring już w tym roku pojawi się na ulicach Gostynina. Czy to dobry pomysł?

 

 

(B.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

swójswój

3 0

Na targowej powinny być chociaż ze dwie kamery. Może w końcu trochę niektórzy" ludzie" by się zastanowili że mogą być ukarani za swoje zachowanie. 14:07, 07.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LegionLegion

1 2

Marka żona ma monitoring u siebie razem z markiem sierotą montują filmy XXX taki mareczek ma biznesik 16:20, 07.03.2018


karackarac

1 1

Tak trzeba karac aby wymuszac posłuszenstwo. Trzeba karac bo to jest tskie humanitarne i konstytucyjne. Prawa człowieka sa takie- jak chcesz zyc musisz sie słuchac i byc oddanym. Jak nie to bedziesz zdychal pod mostem i zostaniesz ukarany i osadzony o horobe umyslowa. Bo jestes nie posluszny to my cie nauczymy szacunku. Ludzie poniewieraja ludzmi. JAKIE TO HUMANITARNE I ""NORMALNE"" 19:12, 07.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

888888

8 1

O kant rozbić monitoring ,którego nikt nie odczytuje . Taki jest na MCK ,psy s.r.a.j,ą ,a ludzie nie sprzątają.
Nikt tego nie sprawdza. Nie powstrzymuje plac zabaw obok którego nie da się przejść. Dziadostwo i drobnomieszczaństwo oto Gostynin. 19:35, 07.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone