Zamknij
REKLAMA

Błyskawiczna reakcja firmy Marqs. Koniec z paleniem e-papierosów w busach

11:25, 11.04.2018 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Już niebawem w busach firmy Marqs pojawią się wywieszki informujące o zakazie palenia e-papierosów. To reakcja na informacje o młodzieży palącej e-papierosy na trasie Gostynin-Płock.

Jeden z naszych Czytelników poinformował nas niedawno, że dwukrotnie spotkał się z przypadkami palenia w busach firmy Marqs e-papierosów. 

– W obu przypadkach problem dotyczył młodych ludzi w wieku 16-18, którzy na zwracaną im uwagę reagowali jedynie głupawymi uśmieszkami. Całe szczęście, że nie byli agresywni – powiedział nam Czytelnik. – Dym z e-papierosów drażnił wielu pasażerów. Nie wiem, dlaczego nikt poza mną nie zwrócił na to uwagi. 

Zanim zwróciliśmy się w tej sprawie do firmy Marqs, sprawdziliśmy regulacje prawne dotyczące kwestii e-papierosów. Okazało się, że od 8 września 2016 roku obowiązuje nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Znowelizowana ustawa zakazuje „palenia papierosów elektronicznych” w miejscach publicznych: na terenie placówek ochrony zdrowia, szkół, uczelni, w pomieszczeniach kultury i wypoczynku publicznego, w środkach transportu publicznego, na przystankach, w obiektach sportowych itd. Czyli w tych samych miejscach, w których nie można palić zwykłych papierosów. Jako „palenie papierosów elektronicznych” uznaje się w ustawie „spożycie pary zawierającej nikotynę, wydzielanej przez papieros elektroniczny”. 
Reakcja Marka Flejszmana, właściciela firmy Marqs na nasze pytanie w sprawie palenia w busach e-papierosów była natychmiastowa. 

– Bez odpowiednich przepisów prawnych byłaby to jedynie walka z wiatrakami – powiedział nam  Marek Flejszman. – W takim wypadku mamy jednak podstawy do działania. W busach pojawią się stosowne wywieszki, porozmawiamy z kierowcami. Będą też kontrole busów. Zajmiemy się tym  niezwłocznie. Dziękuje za poruszenie tematu.

Nie wydaje nam się, że uczniowie płockich szkół średnich dojeżdżający z miejscowości położonych między Gostyninem a Płockiem zrozumieją, że palenie e-papierosów szkodzi zdrowiu, ale może przynajmniej przestaną truć współpasażerów. 

(T.P)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

marekmarek

1 6

Toprawda Legion pali wszedzie a jego kobita do wszystkich 12:47, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krokodylekkrokodylek

7 0

no taki portal a nawet nie potrafi poprawie napisać nazwy firmy którą opisuje. 13:02, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ClitorisClitoris

4 3

Wina Tuska... 14:07, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

6 2

To nie dym ale para wodna wytwarzana jest w epapierosach znawcy. 16:09, 11.04.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GacGac

0 0

Nie para wodna tylko para glicerynowa lub glikolowa. Masowe i dlugotrwale badania wskazuja ze jest ona nietoksyczna, moze natomiast byc dla kogos nieprzyjemna. W oparach nie ma natomiast substancji trujacych poza nikotyna. Ta jednak nie jest tranferowana do palaczy biernych. 15:50, 16.04.2018


Marcin Marcin

7 0

Ta firna niech sie zainteresuje jak jezdzą ich kierowcy 20:19, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JudoJudo

4 0

Śmieszne haha pozdrawiam Pana z laptopem z busa 10:15, 12.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone