Zamknij
REKLAMA

Kompletnie pijany jeździł ulicami Gostynina: miał prawie 3 promile!

13:36, 11.04.2018 | B.N/KPP Gostynin
REKLAMA
Skomentuj

Obywatelska postawa zakończyła jazdę bezmyślnego kierowcy, który wsiadł za kółko mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. O poruszającym się slalomem aucie zaalarmowały policję zaniepokojone mieszkanki, jednocześnie kobiety zablokowały pijanemu kierowcy wyjazd z parkingu. 

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia wieczorem na ul. Jana Pawła II w Gostyninie. Dyżurny gostynińskiej Policji został powiadomiony przez 34-letnią kierującą skodą, że na teren parkingu sklepu wielobranżowego wjechał samochód, którego kierujący może być nietrzeźwy. Praktycznie w tym samym momencie takie podejrzenie zostało wzbudzone u 43 i 17-latki, które poruszały się mazdą.

- Uwagę kobiet zwróciły dziwne manewry jadącego przed nimi audi. Jego kierowca wjeżdżając na parking zahaczył o krawężnik, jechał raz do przodu potem znowu chciał wyjechać do tyłu. To zachowanie wzbudziło podejrzenie kobiet, że kierowca mógł być pod wpływem alkoholu i natychmiast zadzwoniły po Policję jednocześnie uniemożliwiając mężczyźnie wyjazd z parkingu - wyjaśnia Dorota Słomkowska z KPP Gostynin.

Mundurowi natychmiast pojawili się na miejscu. Okazało się, że 49-letni mieszkaniec gminy Łąck oraz jego 55-letni pasażer są kompletnie pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 49-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód został odholowany na policyjny parking. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz. 

- Gostynińska Policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy trzech mieszkanek powiatu gostynińskiego. Dzięki swojej natychmiastowej reakcji udaremniły one dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze - mówi D. Słomkowska. 

(B.N/KPP Gostynin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

marekmarek

1 4

Legion rozumiem ze odstawiles leki na bok widac po tekstach 21:14, 11.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marek marek

1 5

Legion dlaczego powtarzasz to co twojaKoita zawsze mowila -ale ten Marek to Ogier 21:21, 11.04.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LegionLegion

0 0

Ogier w sensie koń nie zbliżając koniowi 19:46, 13.04.2018


REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone