Zamknij
REKLAMA

Zamek pękał w szwach, goście zjedli ponad 200 kg ziemniaków! [FOTO]

07:23, 16.04.2018 | B.N
REKLAMA
Skomentuj

Takiego oblężenia Zamku nie było od dawna! Przeszło 300 osób przeforsowała salę kolumnową, by napełnić talerze i żołądki ziemniaczanymi pysznościami. Wczorajszy, pierwszy (i z pewnością nie ostatni) Festiwal Potraw z Ziemniaka przerósł najśmielsze oczekiwania gospodarzy. Ba, frykasy rozchodziły się w takim tempie, że 200 kg ziemniaków zniknęło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a wielka uczta zakończyła się godzinę przed czasem. 

Zapowiadając wydarzenie, organizatorzy zapewniali, że z Zamku nikt nie wyjdzie głodny. Nie przewidzieli jednak scenariusza, który wczorajszego popołudnia rozegrał się na ich oczach. Szare kluski ziemniaczane z białym serem i boczkiem, kluski ziemniaczane z mięsem, placki ziemniaczane, zupa ziemniaczana, ziemniaczki w mundurkach, kartoflarz i inne pyszne potrawy rozchodziły się niczym świeże bułeczki. Za 25 zł, każdy z gości mógł zjeść tyle, na ile pozwolił mu żołądek. Dodatkowym smaczkiem były też z pewnością dźwięki muzyki granej na żywo przez  rewelacyjnego pianistę, Krzysztofa Sochackiego. Choć festiwal potrwać miał od godz. 13 do 16, nieoczekiwanie zakończył się godzinę wcześniej. Powód? Po prostu nie było już co wrzucić na talerz!

- Pierwszy Festiwal Potraw z Ziemniaka okazał się strzałem w dziesiątkę. Liczba gości przerosła nasze oczekiwania i możliwości. Zamek szybko zapełnił się gości, którzy musieli ustawiać się w kolejce do potraw - komentuje wydarzenie prezes Zamku, Paweł Gostyński -  Godzinę przed końcem Festiwalu, z powodu wyczerpania zapasów i niektórych potraw zmuszeni byliśmy zakończyć wydarzenie wcześniej. Ponieważ nie byliśmy w stanie zapewnić pełnego menu, wejście dla ostatnich gości było darmowe. Bardzo dziękujemy za przybycie, przepraszamy za utrudnienia i zapewniamy, że przy następnym Festiwalu będziemy gotowi na wszystko.

 

(B.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

marekmarek

0 4

Sam Legion zjadl okolo 40 kilo musieli Go wywiezdz na taczkach 08:53, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PyrekPyrek

7 0

Zamek i ziemniak. Tylko gastronomia tam kwitnie. Hit sezonu po sezonie. Dobrze, że chociaz inni tam coś normalnego robią. 20:33, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LajskowikLajskowik

4 4

Od kartofli żarcia,to rozumu nie przybywa,tak powiadali,ci co widzą więcej.Ale pyry są tanie,to niech sobie pojedzą.Na PO,PSL.IndG,głosowały,to niech sobie pojedzą,tej skrobi. 20:43, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Po sezonie ziemniakPo sezonie ziemniak

3 0

Jaki Pyrek taki Zamek. 23:05, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LegionLegion

1 0

Marek też tam był że swoim nowym chłopakiem ładna z nich para 06:49, 20.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone