Zamknij
REKLAMA

Inauguracja akcji „Mój rower – moje życie”

09:24, 16.04.2018 | KPP Gostynin
REKLAMA
Skomentuj

Gostynińscy policjanci rozpoczęli akcję profilaktyczną „Mój rower – moje życie”. Przy tej okazji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Emilianowie, aby oznakować jednoślady przed kradzieżą i porozmawiać o bezpieczeństwie. 

Wraz z nadejściem wiosny na drogach powiatu gostynińskiego pojawia się więcej rowerzystów. Na jednośladach poruszają się użytkownicy z wszystkich grup wiekowych - od najmłodszych do najstarszych. 

W piątek policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Spotkanie rozpoczęło się  od przypomnienia podstawowej wiedzy na temat bezpiecznej jazdy i znajomości obowiązkowego wyposażenia jednośladu. W trakcie wizyty mundurowi również znakowali rowery. Taka forma zabezpieczenia daje  możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego jednośladu, a także może przyczynić się do ograniczenia zjawiska kradzieży. 
Celem działań „Mój rower – moje życie” jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów, promocja problematyki bezpieczeństwa rowerzystów będących uczestnikami ruchu drogowego oraz promocja roweru jako alternatywnego środka transportu. 
Akcja skierowana jest głównie do rowerzystów, ale nie tylko. Na ich bezpieczeństwo duży wpływ ma również zachowanie na drodze kierujących samochodami. 

Pamiętajmy o kulturze i wzajemnym szacunku na drodze. 

(KPP Gostynin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

marekmarek

0 2

A Legion mowi Twoj Rower Moj Rower 09:59, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone