Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie akcji NURD

12:02, 20.06.2018 | KPP Gostynin
REKLAMA
Skomentuj

„NURD – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” to akcja, w trakcie której policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych oraz na to, czy ci ostatni przestrzegają przepisów ruchu drogowego. 

Podczas wczorajszych działań mundurowi eliminowali negatywne zachowania na drodze, w szczególności nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej przez pieszych czy przechodzenie w miejscach niedozwolonych. 
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Piesi niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków, których przyczyna wynika często z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Głównym przewinieniem tej grupy jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Spośród zmotoryzowanych największą liczbę stanowią kierujący nieprawidłowo zatrzymujący pojazd w rejonie przejść dla pieszych.   

(KPP Gostynin)
REKLAMA

Komentarze (1)

XyzXyz

3 0

Dokładniej przyjrzeć się przechodzącym koło poczty,Banku na Dmowskiego oraz rowerzystom przejeżdżającym po przejściach dla pieszych,koło Żabki na Kościuszki to samo. 13:39, 20.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone