Zamknij
REKLAMA

Nie jest dobrze. Jeździmy bez zapiętych pasów

10:51, 09.07.2018 | J.C
REKLAMA
Skomentuj
fot. Pixabay

Gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. 

W czasie prowadzonej akcji mundurowi odnotowali 15 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, w tym przez 13 kierowców. Przez te smutne statystyki funkcjonariusze będą prowadzić podobne działania cyklicznie.

- Przypominamy, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa odpowiada osoba, która tego obowiązku nie dopełniła - informuje podkom. Dorota Słomkowska, oficer prasowy KPP Gostynin.

Za prowadzenie samochodu bez zapiętych pasów można zapłacić 100 zł mandatu i otrzymać 2 punkty karne. Dodajmy, że kierowca ma obowiązek, upewnić się czy wszyscy pasażerowie zapięli pasy. W innym wypadku może dostać kolejne 100 zł mandatu i 4 punkty karne. 

W sytuacji, kiedy kierowca upomniał pasażerów, aby zapięli pasy, a nie był świadomy, że osoby podróżujące nie zastosowały się do polecenia, to nie zapłaci mandatu. Wtedy to każdy pasażer, który nie zapiął pasów otrzyma mandat 100 zł.

(J.C)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Matko boskoMatko bosko

1 1

Niestety jest żle,a nawet gorzej.Ponoć,Jobacki tą swoją bandę,to do następnych wyborów szykuje. 21:16, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone