Zamknij
REKLAMA

Używasz smartfona w czasie jazdy? Możesz przypłacić to życiem

09:43, 19.07.2018 | J.C, KPP Gostynin
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP Gostynin

W ramach niedzielnych działań „Smartstop” gostynińscy policjanci prowadzili działania profilaktyczne w trakcie kontroli drogowych, ale też spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w Zuzinowie.W ramach niedzielnych działań „Smartstop” gostynińscy policjanci prowadzili działania profilaktyczne w trakcie kontroli drogowych, ale też spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w Zuzinowie.

W ramach niedzielnych działań „Smartstop” gostynińscy policjanci prowadzili działania profilaktyczne w trakcie kontroli drogowych, ale też spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w Zuzinowie.

[ZT]3723[/ZT]

Policjanci z gostynińskiej komendy przypominali kierowcom, że sekundy poświęcone na „zerknięcie” na telefon mogą kosztować życie. Spowolnienie reakcji na wydarzenia na drodze, niezauważanie przechodniów czy hamowanie z opóźnieniem to tylko jedne z niewielu skutków korzystania z telefonu przez kierowców.

Ponadto funkcjonariusze odwiedzili harcerzy na obozie w Zuzinowie. Policjanci tłumaczyli, że korzystanie z telefonu podczas przejścia przez jezdnię, wysyłanie sms-ów czy też przeglądanie stron internetowych, odwraca naszą uwagę od tego, co się dzieje na drodze. Przekonywali, że jeżeli zamierzamy skorzystać z przejścia, powinniśmy schować telefon komórkowy do kieszeni. Mundurowi podkreślali, że gdy znajdziemy się na pasach, nasza uwaga powinna być skupiona na tym, co się dzieje na ulicy.

(J.C, KPP Gostynin)
REKLAMA

Komentarze (3)

marek marek

1 0

Nastepne spotkanie bedzie w Pszedszkolu 12:53, 19.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlojzyAlojzy

0 0

Zaliczyłem,trzy żony i pięć kochanek,ale nadal jestem chłopakiem,do wzięcia.Pozdrawiam Ciebie Halino. 21:36, 22.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

uloulo

0 0

To już Cie nikt nie zechce 08:34, 23.08.2018


REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone