Zamknij
REKLAMA

Policjanci świętowali. Były podziękowania, wyróżnienia, awanse [FOTO]

13:35, 23.07.2018 | J.C, KPP Gostynin
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP Gostynin

Na dziedzińcu zamku w Gostyninie uroczyście obchodzono w piątek 99. rocznicę powstania policji. Funkcjonariuszom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia związkowe i wyróżnienia za pełnioną służbę. 

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Rafał Romanowski, reprezentująca Mazowiecki Urząd Marszałkowski Kierownik Delegatury w Płocku - Marlena Mazurska, wicestarosta gostyniński - Jan Krzewicki, burmistrz Gostynina - Paweł Kalinowski, a także przedstawiciele lokalnych samorządów oraz instytucji na co dzień współpracujących z policją. 

Obecnych przywitał gospodarz święta – insp. Zbigniew Włodkowski, który  wielokrotnie podkreślał, że służba dla Ojczyzny pełna jest wyrzeczeń i wymaga zaangażowania. Dodał, że ogrom poświęcenia i trud włożony w działania na rzecz dobra obywateli, przynoszą wymierne efekty w postaci poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, a także są gwarantem ładu i porządku publicznego. Komendant w swoim wystąpieniu skierował słowa podziękowania nie tylko do funkcjonariuszy i pracowników, ale też ich rodzin oraz przedstawicieli władz samorządowych i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa. 

Kolejno zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Medalem XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów uhonorowani zostali: podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Rafał Romanowski  i I zastępca komendanta policji w Gostyninie nadkom. Rafał Romanowski. Natomiast Medal za Zasługi dla NSZZP Województwa Mazowieckiego w Radomiu otrzymali komendant insp. Zbigniew Włodkowski i naczelnik WRD kom. Paweł Trojanowski. 

Wyrazy uznania i zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom policjantom i pracownikom złożyli również przedstawiciele władz samorządowych. 

Uroczystą zbiórkę z okazji święta policji w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie rozpoczęło i zakończyło złożenie przez dowódcę uroczystości, podinsp. Dariusza Dutkowskiego meldunku, który odebrał insp. Zbigniew Włodkowski. 
 

(J.C, KPP Gostynin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

JulyJuly

2 7

To tylko Gostynin,tak ogólnie to spoko.Zdała się jednak by anty pisowska,jakaś demonstracja.N.p.-że tak ogólnie,to jest nie zgodne z konstytucją.Uciechę,mielibyśmy po pachy.Wesoło by było. 20:06, 23.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marek marek

2 3

Ten policjant zatrzymany przez policjanta jechal do Zamku o Awans dlaczego tamten zepsul mu dzien 00:40, 25.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AnitaAnita

1 1

Wymień walutę,na video,albo na orczyk. 20:16, 26.07.2018


EuzebiuszEuzebiusz

0 0

Dzisiaj słowo Policjant to brzmi dumnie.Ale za PRL,milicjant to było bydle.Najgorsze łobuzy,tam się rabotały. 21:24, 14.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone