Zamknij
REKLAMA

Kasia Pakulska nie zawiodła. Zgarnęła Mistrzostwo Polski

15:00, 24.07.2018 | J.C
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Kasia Pakulska znów pokazała klasę. Zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii Cyklosport podczas zawodów w formule cross country, które odbyły się w minioną niedzielę w Mrągowie.

Cross country to dyscyplina olimpijska i jedna z konkurencji kolarstwa górskiego polegająca na ściganiu się zawodników na specjalnie przygotowanej trasie. Jest ona bardzo wymagająca. Do tego należy ją pokonać kilka razy. W Mrągowie okrążenie liczyło 4.6 km. Nie brakowało jednak stromych podjazdów, zjazdów po trawersie, kilka dropów. Był też skalny rockgarden i wiele innych przeszkód.

- Specjalizuję się głównie w maratonach MTB, więc nie liczyłam tu na spektakularny wynik, a raczej jechałam z myślą zdobycia cennego doświadczenia i podszlifowania umiejętności technicznych. Mimo wszystko gdzieś tam w środku tliła się nadzieja odkucia się za niepowodzenie w zeszłorocznych mistrzostwach, podczas których upadek na treningu wyeliminował mnie z walki o medale. Na sobotnim rekonesansie trasy doszłam jednak do wniosku, że trasa przypadła mi do gustu i będę w stanie powalczyć o medal - relacjonuje Kasia Pakulska.

Punktualnie o godz. 9:00 nastąpił start.  Kasia jako pierwsza pokonała pierwsze przeszkody, rywalki było 20-30 s  Z rundy na rundę powiększała przewagę, choć kosztowało ją to bardzo dużo, a piekące słońce i ciężkie powietrze dodatkowo utrudniały jazdę.

- Wiedziałam jednak po co jechałam, więc dawałam z siebie wszystko. Po ponad godzinnej walce wjechałam na metę, zdobywając Mistrzostwo Polski w kategorii Cyklosport. Ogromna ulga i nieopisane szczęście. Dla mnie to pierwsze indywidualne złoto w tak prestiżowej imprezie w Polsce. Praca, którą w ostatnim czasie wykonałam, zaowocowała w odpowiednim momencie. Przede mną jeszcze jeden start w najbliższy weekend i kończę rewelacyjną I część sezonu - podsumowuje zawodniczka.

Trzymamy kciuki!

(J.C)
REKLAMA

Komentarze (6)

LegionLegion

5 4

Tego typu zawody nie są kątrolowale praktycznie przez nikogo i dopalacze są na 95% a może amfetamina lub inne dziadostwo 22:40, 24.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

fanfan

2 2

i co jeszcze ? To są Mistrzostwa Polski, impreza dużej rangi, kontrola antydopingowa to tam norma 08:17, 25.07.2018


marekmarek

2 4

Legion skad Ty to znasz Ty kretynie napewno tym handlujesz 00:31, 25.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marcin Marcin

3 1

Brawo Kaska trasa naprawde profeska Szaj pokazuje film z tych zawodów super, nam w gostyku taka trasa potrzebna pomyśl o tym pozdrawiam 13:13, 25.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlbercikAlbercik

0 2

Rowerem,to każdy poruszać się może,trochę lepiej lub gorzej.Ale treść piosenki jest taka-Żono moja,serce twoje. 20:54, 25.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WawrzonowaWawrzonowa

0 2

Co by tak szybko się poruszać,to łono sobie trzeba ogolić i to każda baba wie. 20:21, 26.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone