Zamknij
REKLAMA

Gostynińscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z uczniami

12:10, 12.09.2018 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

Z początkiem roku szkolnego gostynińscy policjanci rozpoczęli działania prewencyjne i profilaktyczne w szkołach. Mundurowi w pierwszym tygodniu września czuwali nad bezpieczeństwem dzieci w drodze do szkoły, natomiast teraz rozpoczęli cykl spotkań z uczniami. 

W ramach programu „B&N” oraz kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” wczoraj odbyło się spotkanie z uczniami SP nr 1 w Gostyninie. Natomiast dzisiaj tożsame działania zostały przeprowadzone dla uczniów szkoły w Zwoleniu. Funkcjonariusze najpierw przeprowadzili pogadankę z dziećmi o różnych zagrożeniach jakie mogą napotkać w drodze do szkoły oraz przypominali przepisy i zasady ruchu drogowego. Następnie wspólnie z najmłodszymi, rozpoczęli ćwiczenia dotyczące bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy. 

Policjanci przypominali także by dzieci, ich odzież i tornistry, wyposażone były w elementy odblaskowe, dzięki czemu dzieci będą bardziej widoczne na drodze. 

Kolejne spotkania już zostały zaplanowane. 

Zdjęcia: SP nr 1/KPP Gostynin 
podkom. Dorota Słomkowska 
KPP w Gostyninie 

(J.C)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Michał Michał

1 0

Policja uczy dzieci, jak się zachować na przejściu dla pieszych, na chodníku. Popieram, takie pouczne spotkania. Tak samo, jak dzieci mówią, tato szkło, nie wrzuca się do śmieci, ale segreguje. To też mi się podoba. 17:52, 15.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone