Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie działań gostynińskiej drogówki - Smog i Pasy

10:31, 01.10.2018 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

W minionym tygodniu policjanci gostynińskiej drogówki włączyli się w ogólnokrajowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach – Smog i Pasy.

27 września mundurowi przeprowadzili działania „Smog”, w trakcie których szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów. Skontrolowali 36 pojazdów oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. Ponadto policjanci przypominali kierującym o konieczności cyklicznego sprawdzania stanu technicznego pojazdów w celu wyeliminowania wszelkiego typu niesprawności.

Natomiast 28 września funkcjonariusze nadzorowali i egzekwowali przepisy nakazujące zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W trakcie prowadzonej akcji mundurowi ujawnili 39 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, w tym 27 przez kierujących i 4 przez pasażerów.

Przypominamy, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Ponadto za niestosowanie się kierowcy do obowiązku ich zapinania pasów grozi mandat w wysokości 100 złotych i 2 punktów karnych. W przypadku pasażera jest to grzywna w wysokości 100 złotych, jednak dodatkowo kierowca ponosi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem, gdzie pasażerowie nie korzystają z zapiętych pasów – wówczas wysokość mandatu się nie zmienia, ale doliczane są aż 4 punkty karne.

Źródło: KPP W Gostyninie

(J.C)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

marek marek

0 2

Legion nie dostanie mandatu za pasy bo chodzi pieszo ale za Smog bo jak idzie to straszne jest powietrze za nim 13:38, 01.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

legionlegion

2 0

Marku ty jak idziesz, tak z daleka juz *%#)!& tak silnie, że nie idzie oddychać. Idź na wybory i w lokalu wyborczym piardni. 14:53, 01.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone