Zamknij
REKLAMA

Niebezpieczne zdarzenia z udziałem rowerzystów. Policjanci apelują o ostrożność

14:10, 15.10.2018 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W ciągu minionej doby na drogach powiatu gostynińskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. W obu przypadkach rowerzystki zostały potrącone przez samochody osobowe. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność. 

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (14.10.) około godz. 19:00 w miejscowości Rakowiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni kierujący osobowym Renault w trakcie wyprzedzania dwóch rowerzystek, nie zachował bezpiecznego odstępu i uderzył bocznym lusterkiem w rowerzystkę, a następnie odjechał. Do szpitala z niegroźnymi obrażeniami została przewieziona 62-letnia żychlinianka. W niedługim czasie od zdarzenia młody kierowca wrócił na miejsce, gdzie swoje oddalenie tłumaczył doznanym szokiem – był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wszelkie okoliczności tego wypadku badane będą przez gostynińskich mundurowych. 

Do drugiego zdarzenia doszło dzisiejszego ranka na ul. 18-go stycznia w Gostyninie. W tym przypadku 34-letnia kierująca Skodą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 40-letniej rowerzystce. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a potrącona kierująca jednośladem nie odniosła żadnych obrażeń. Sprawczyni została ukarana mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Gostynińscy policjanci apelują, aby na drodze zachować ostrożność i rozwagę - informuje podkom. Dorota Słomkowska, rzecznik prasowy KPP w Gostyninie.


Źródło: KPP w Gostyninie

(J.K)
REKLAMA

Komentarze (5)

Kolizja???Kolizja???

6 1

Pojęcie "kolizja" nie funkcjonuje na gruncie prawa polskiego!!! 16:35, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

5 4

Na rowerzystach ciągle wymuszają pierszeństwo,zabierać piratom dożywotnio prawo jazdy nie jakieś tam mandaty a oni się śmieją.Dowalać równo. 16:52, 15.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Marcin Marcin

3 3

Zgadzam sie z tobą ,dodam ze powinny być ponowne kursy dla kierowców powyżej 60 lat ale to przymósowe powinno być 20:06, 15.10.2018


AdamSKYAdamSKY

2 1

@Marcin "Przymósowy" to powinien być dla niektórych powrót do szkoły podstawowej :) 18:33, 16.10.2018


marekmarek

0 4

Legion jest pieszym piratem on wymusza pierszenstwo Rowerzystom i takie skutki 21:29, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone