Zamknij
REKLAMA

Policja ostrzega! Nie daj się okraść na cmentarzu

09:14, 24.10.2018 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Wielu z nas wybiera się na groby naszych bliskich, by je uprzątnąć, postawić świeże kwiaty i pomodlić się. Niestety, nasze chwile zadumy i refleksji są łakomym kąskiem dla złodziei.

Pod koniec października przychodzimy na cmentarze, by dokończyć niezbędne prace porządkowe i oddać się chwilom refleksji i zadumy. Groby naszych bliskich odwiedzamy częściej, niż w innych miesiącach - i na to zwracają uwagę złodzieje. Wiedzą, że na cmentarzach znajdą wiele osób, które mogą w takim miejscu nie dbać należycie o swoje bezpieczeństwo. Każdy z nas jest przekonany co do swojej ostrożności, ale i tak każdego dnia okradane są dziesiątki osób. Zwróćmy więc uwagę na kilka rzeczy, by nie ułatwiać zadania złodziejom.

Przedstawiamy kilka rad, które pozwolą Państwu w spokoju i zadumie spędzić ten szczególny czas.  Aby nie stać się ofiarą należy:

- na cmentarz zabrać ze sobą niezbędną ilość pieniędzy, rzeczy wartościowe pozostawić w domu,

- w środkach komunikacji publicznej wszelkiego rodzaju torebki, plecaki, saszetki należy dokładnie zamknąć, natomiast pieniądze czy dokumenty najlepiej schować w wewnętrznych kieszeniach ubrania, torebki itp.

- jeżeli wybieramy się samochodem na cmentarz, należy go dokładnie zamknąć i dokładnie sprawdzić czy nie pozostawiliśmy wartościowych rzeczy w widocznym miejscu,

- torebkę należy trzymać zapięciem w stronę ciała. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić wartościowe rzeczy, dlatego zawsze trzymamy je blisko siebie, nie pozostawiamy ich na ławkach, pomnikach czy innych miejscach,

- klucze od mieszkania nie należy nosić razem z dokumentami.

Pamiętaj!!!

Często przewożone kwiaty, znicze zajmują całą Twoją uwagę. Tak bardzo je chronisz przed zniszczeniem, że zapominasz o swoim bezpieczeństwie, co jest główną przyczyną potencjalnych problemów.

Źródło: KPP w Gostyninie

(J.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

marekmarek

0 1

Nie daj sie okrasc na Cmentarzu ale uwazaj bo Legion to zrobi w Rynku 10:14, 25.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone