Zamknij
REKLAMA

Tancerze ze Szczawina Kościelnego finalistami Mistrzostw Polski!

09:19, 07.11.2018 | B.N/GOK Szczawin Kościelny
REKLAMA
Skomentuj

Oliwia Kopeć i Mikołaj Osmolak dali mieszkańcom Szczawina Kościelnego kolejny powód do dumy. Młoda para taneczna z rodzimego UKS znalazła się w ścisłej czołówce Mistrzostw Polski Dzieci i Juniorów Młodszych w tańcach towarzyskich!

Turniej odbył się 3 listopada w Wałbrzychu, a udział wzięło w nim 27 najlepszych par tanecznych z całej Polski. Oliwia i Mikołaj zostawili w tyle konkurencję dostając się do ścisłego finału i zajmując 5 miejsce w Polskim rankingu najlepszych par Towarzyskiego Tańca Sportowego w Polsce. Tylko 3 punkty dzieliły ich od miejsca medalowego.

Mikołaj i Oliwka swoją przygodę taneczną rozpoczęli 7 lat temu w Szczawinie Kościelnym. Tańczą w Uczniowskim Klubie Sportowym Pasja, działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym. 


Przez te 7 lat osiągnęli bardzo dużo, dzięki ciężkim treningom i wielu wyrzeczeniom oraz dzięki ogromnemu wsparciu rodziców.
Trenerami dzieci są wieloletni tancerz posiadający najwyższą klasę taneczną S założyciel zaprzyjaźnionego z PASJĄ klubu TIGER TEAM ŁÓDŹ, sędzia międzynarodowy Krzysztof Cisek oraz wielokrotna Mistrzyni Polski również posiadaczka najwyższej klasy tanecznej S Paulina Mrówczyńska wychowanka Tiger Team Łódź

UKS PASJA istnieje od 2011 dzięki ogromnemu wsparciu Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawnie Kościelnym Pani Ewy Chodorowskiej i Wójta Gminy Szczawin Kościelny Jerzego Sochackiego.

Jak mówią rodzice dzieci, na sukces składa się sztab ludzi, których nie widać a wnoszą ogromny wkład w całokształt tego co osiągają .Do wymienionych osób chcieli by dodać Panią Elżbietę Mrówczyńska i Pana Jana Głowacza ,którzy również mocno przyczyniają się do osiągnięć naszych tancerzy.

Oliwia Kopeć i Mikołaj Osmolak za udział w mistrzostwach Polski i zajęcie tak wysokiego miejsca otrzymali B klasę taneczną czyli najwyższą możliwą do osiągnięcia w wieku 12-13 lat.

(B.N/GOK Szczawin Kościelny)
REKLAMA

Komentarze (4)

OsiołekOsiołek

1 3

Taniec towarzyski,to piękna zabawa.Ale,życie w Szczawinie jest trudne i nijak się to zapina. 20:09, 07.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

20162016

4 0

Taniec towarzyski to bardzo ciężka praca . Bo jeśli chcesz osiągnąć sukces musisz ciężko pracować. Te dzieciaki nie mają dzieciństwa -spędziły je na treningach i turniejach .Do tego szkoła klasówki ,nauka -to wszystko pogodzić to prawie niemożliwe. Jednak to pracowici i ambitni ludzie ,a tacy odnoszą sukcesy. 22:09, 07.11.2018


osiołekosiołek

0 0

Ale,opisywanie moherowej ,szczawińskiej rzeczywistości-to też do łatwości nie należy. 18:54, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 0

Super, gratulacje !!!!! 19:23, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone