Zamknij
REKLAMA

Trójka seniorów potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawcą młoda kobieta

12:26, 03.12.2018 | B.N
REKLAMA
Skomentuj

Trzy starsze osoby, przechodzące na oznakowanym przejściu dla pieszych, zostały potrącone przez auto osobowe. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. 

. 1 grudnia, około godz. 18:00, na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego/Dmowskiego w Gostyninie doszło do potrącenia trojga pieszych.

- Z ustaleń policjantów wynika, że 27-letnia kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do ich potrącenia - informuje Dorota Słomkowska, oficer prasowy KPP Gostynin.

 Na szczęście 72-letni mężczyzna oraz kobiety w wieku 66 i 69 lat nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierująca oplem ukarana została mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Pamiętajmy!

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

(B.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

rrrrrr

5 0

piesi włażą na pasy nie zerkając nawet w bok!!! nie usprawiedliwiam kierowców ale nagminnie mam z tym do czynienia, pasy to miejsce do przekraczania jezdni a nie do wymuszania pierwszeństwa na pojazdach!!! komu łatwiej się zatrzymać??? 12:49, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LegionLegion

3 1

Kierowca auta pracuje dla ZUSU , w ten sposób szukają oszczędnosci 17:23, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone