Zamknij
REKLAMA

Oddali hołd poległym [ZDJĘCIA]

09:36, 04.12.2018 | B.N/fot, info UM Gostynin
Skomentuj
REKLAMA

Obchody 79. rocznicy rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej przez hitlerowców w 1939 roku rozpoczęły się wczoraj przed tablicą poświęconą pamięci ppor. Henryka Jóźwiaka ps. "Groźny" oraz wszystkim Żołnierzom Niezłomnym Północnego Mazowsza, zamieszczonej na budynku Komendy Powiatowej Policji. W uroczystości uczestniczył także poseł Maciej Małecki.

Burmistrz Paweł Kalinowski zabierając głos przypomniał, że: 

- Tablica, przy której się znajdujemy została odsłonięta w 2016 roku w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci ,,Żołnierzy Wyklętych”. Była to uroczystość, zainicjowana przez: Komitet Honorowy Mieszkańców Ziemi Gostynińskiej, Burmistrza Miasta Gostynina, a także Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie.

Dalsza część obchodów miała miejsce w Woli Łąckiej przy pomniku pomordowanych, gdzie historię tamtych strasznych czasów przypomniał wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, burmistrz Paweł Kalinowski i poseł Maciej Małecki. Apel poległych przeprowadził kpt nawigator Zdzisław Jackowski, a modlitwę za pomordowanych odmówił ks. Daniel Kwiatkowski.

Po złożeniu wiązanek i zapaleniu zniczy przez delegacje oraz wysłuchaniu "Ciszy", uczestnicy uroczystości, udali się do Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 1 grudnia 1939r. w Emilianowie, aby obejrzeć program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów tej placówki.

(B.N/fot, info UM Gostynin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BolekBolek

4 1

Dobrze, że portal nie pokazuje zdjęć prezesssa TW. Gdzieś widziałem, że uczestniczył w uroczystości i nawet składał kwiaty. Dlaczego Burmistrz jeszcze go nie wywalił? Co za czasy. 14:16, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA