Zamknij
REKLAMA

Odnaleziony w godzinę od zgłoszenia zaginięcia

12:08, 11.03.2019 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

Choroba, problemy rodzinne czy nieszczęśliwe wypadki, to główne powody sytuacji związanych z zaginięciami. W takich sytuacjach bardzo istotny jest czas. Szybko zgłoszone zaginięcie jest w wielu przypadkach kluczem do skutecznych poszukiwań. Tak też było przedwczoraj, gdzie w godzinę od zgłoszenia zaginięcia służby ratunkowe odnalazły 60-latka z Sannik. Mężczyzna został przekazany pod opiekę służb medycznych.

W środę po godz. 17:00 do policjantów z Posterunku Policji w Sannikach zgłosiła się kobieta, informując, że jej ojciec wyszedł z domu około godz. 10:00 i do chwili obecnej nie powrócił. Rodzina początkowo prowadziła poszukiwania na własną rękę, a gdy one nie pomogły dopiero powiadomili policjantów. Mundurowi od razu rozpoczęli czynności poszukiwawcze, gdyż takie zgłoszenia są traktowane w sposób priorytetowy przez stróżów prawa. Natychmiast uruchomiono wszystkie dostępne formy pracy i zaangażowano ogromne siły. Policjanci sprawdzali każdą możliwość i informację. Do poszukiwań równie szybko włączyli się druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Sanniki. Po kilkudziesięciu minutach w Mocarzewie, jeden z zastępów zauważył idącego drogą mężczyznę. Był nim 60-letni zaginiony mieszkaniec Sannik. Zaraz po odnalezieniu trafił pod opiekę lekarzy.

Jeśli nie możemy się skontaktować z naszym bliskim, nie wrócił on do domu o umówionej porze, nikt ze znajomych, rodziny czy współpracowników nie miał z nim kontaktu, obdzwoniliśmy ich i sprawdziliśmy miejsca, gdzie mógłby przebywać, pierwszym formalnym krokiem jest skontaktowanie się z policją. To pierwsza rzecz, o której często nie wiedzą bliscy zaginionych osób. W przypadku, gdy istnieje przypuszczenie, że krewnemu lub znajomemu mogło przydarzyć się coś złego, warto działać od razu.

Zwracamy uwagę, że w sytuacji, w której podejrzewamy, że bliska nam osoba mogła zaginąć, powinno być to natychmiast zgłoszone na policję. Nie trzeba czekać 24 czy 48 godzin, aby to zrobić.

(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

BPPBPP

1 1

Wszystko pięknie, znaleźli chłopa,panowie policjanci ruszyli dupsko z ciepłego *%#)!& Nie chce mi się tylko wierzyć w to zdjęcie na którym tuzin policjantów leci w poszukiwania jak po wypłatę. 12:00, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rafał Rafał

2 0

Można zdjęcie jest tylko ilustracją. Z jakiegoś wcześniejszego aktu poszukiwań.
Dobrze, ze został natrafiony przez ludzi. Policja jaka jest taka jest, ale dobrze ze są. Tak samo strażacy. 14:47, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marekmarek

1 0

Czy Ci Policianci sa tak grubo ubrani czy takie Grubasy 12:32, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone