Zamknij
REKLAMA

Fałszywy policjant oszukał na kilka tysięcy złotych

16:24, 28.03.2019 | J.C
REKLAMA
Skomentuj

Kilka tysięcy złotych straciła wczoraj 92-letnia mieszkanka Gostynina, która swoje oszczędności przekazała fałszywemu policjantowi. Funkcjonariusze apelują po raz kolejny o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

Mimo dużego zaangażowania policyjnych profilaktyków i kampanii edukacyjno – informacyjnych, seniorzy - bo to właśnie najczęściej podatna na oszustwa grupa - dają się „złowić” na „wnuczka” czy „policjanta”. Choć przyznać należy, że gostynińska policja odnotowuje też sporo prób nieudolnych, po których już wyedukowani seniorzy szybko informują prawdziwych policjantów. Ale niestety jeszcze są i tacy, którzy boleśnie przekonują się o skuteczności tej metody - niestety po fakcie.

Historia wciąż jest ta sama. Wczoraj do 92-latki zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Poinformował, że jej syn miał wypadek i pilnie potrzebne są pieniądze „na załatwienie sprawy”. Oszust sam pojechał z seniorką do banku po wypłatę oszczędności. 92-latka dopiero wieczorem, w rozmowie telefonicznej ze swoim synem zorientowała się, że została oszukana.

Gostynińscy policjanci przypominają najważniejszą zasadę, którą warto wziąć sobie do serca i się nią kierować - policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Więc kiedy ktoś podaje się za policjanta i prosi o pieniądze, wiadomo, że jest to oszust. W takich przypadkach należy niezwłocznie informować policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

REKLAMA
(J.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

falifali

8 3

To bardzo smutne, że samotni starsi ludzie oddają oszczędności nieznajomym. Proponuję w niedzielę z ambony przekazać apel do seniorów, aby nie oddawali oszczędności obcym. 17:02, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AldonaAldona

5 5

Świenta prawda,jak proboszcz na wsi ogłosi,to nawet dotrze,do *%#)!& Zosi. 20:05, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rafał Rafał

7 5

Dlaczego ma proboszcz ogłaszać na ambonie? Kto jest *%#)!& tak jest stratny. Za głupotę się płaci. Proboszcz czy Kościół z tym nie nic społecznego. 20:10, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiesiekWiesiek

2 1

Oj tam przynajmniej sobie potańczą , a na banka i tak pewno by zapomniała ze ma 06:40, 01.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

swójswój

2 0

Za mundurem k,,wy sznurem. Czy stare czy młode. 22:08, 01.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazgostynin.pl | Prawa zastrzeżone